وزیر جهاد کشاورزی: ارزانترین ارز پس از دارو به نهادهای دامی پرداخت می شود
۱۳۹۶/۱۰/۱۴

وزیر جهاد کشاورزی: ارزانترین ارز پس از دارو به نهادهای دامی پرداخت می شود

وزیر جهاد کشاورزی به همراه نماینده شهرستان گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با حضور در شهرستانهای گناباد و بجستان ضمن بازدید از طرح های بخش کشاورزی، چند طرح حوزه کشاورزی را نیز افتتاح نمود .

محمود حجتی  در مراسم افتتاح و بهره برداری از سامانه آبیاری نوین باغات پسته برای حدود 250 هکتار دراراضی گناباد گفت : بسیاری از سیاستها و برنامه ریزی هایی که دراراضی خرد  قابل اجرایی و عملیاتی نیستند ،  قطعا در اراضی یکپارچه که مدیریتی واحد بر آنها ناظراست، قابل اجراست .
وی ادامه داد: برای ایجاد زنجیره تولید در اراضی خرد ابتدا باید با ایجاد تعاونی ها،  نهاد سازی اجتماعی شود و سپس زنجیره تولید ایجاد نماییم .
وی با مهم دانستن زنجیره تولید ، تحقق" زنجیره تولید و خدمات قبل، حین و بعد از تولید" را برای توسعه کشاورزی ضروری دانست .
وزیر جهاد کشاورزی  بیان کرد: زنجیره تولید نیازمند هماهنگی و همکاری بیشتر بخشهای دولتی و خصوصی است.
محمود حجتی  با اشاره به اهمیت  صنایع تبدیلی در ایجاد توسعه هماهنگ در مناطق مختلف اظهار داشت: : باید با حمایت از بخش خصوصی ودر هر منطقه  متناسب با محصولات کشاورزی خاص آن ، برای توسعه کمی و کیفی این صنایع تلاش کرد  که با این روش ضمن تولید، سود حاصل از ارزش افزوده فرآوری محصولات نیز به منطقه برمی گردد.
وی افزود: خراسان رضوی از ظرفیتهای زیادی برای ایجاد صنایع تبدیلی از جمله در محصولاتی مانند زعفران و پسته برخوردار است و این وزارتخانه با پرداخت تسهیلات از فعالان این بخش حمایت می کند.
وی همچنین در حاشیه بازدید از قنات قصبه گناباد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: قنات بهترین روش دریافت آب از سفره های زیرزمینی بدون آسیب به طبیعت است  و دربودجه سال97 کشور اعتبارات ملی برای قناتها به میزان 900 میلیارد ریال در نظر گرفته شده و علاوه بر آن اعتباراتی هم از منابع استانی و خودیاری مردمی به این بخش تخصیص می یابد.
وزیر جهاد کشاورزی  با اشاره به بحران آب در سطح کشورافزود:  توسعه طرحهای نوین آبیاری تحت فشار و کشت گیاهان کم آب و مقاوم برابر تنشهای آبی یک ضرورت  است و باید فعالان کشاورزی به این موضوع  توجه کنند.
 محمود حجتی  گفت: با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی 250 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی امسال در سطح کشور زیر پوشش طرحهای آبیاری نوین قرار می گیرد. .
وی   در خصوص کمک به دامداران بیان کرد: در حال حاضر دولت  بیشترین حمایت را در خصوص نهاده های دامی از دامداران دارد و  ارزانترین ارز پس از دارو به نهادهای دامی پرداخت می شود.
وی  در سفر به خراسان رضوی، قنات قصبه گناباد را دراین شهرستان ، مورد بازدید قرار داد.
قنات  قصبه گناباداز قدیمی ترین قنوات ایران است که طول آن ۳۳ کیلومتر بوده و دارای ۴۲۷ میله چاه بوده و از دو رشته اصلی تشکیل شده و قدمت آن به ۲۲۵۰ سال می رسد.
محمود حجتی همچنین  از  گلخانه و واحد فرآوری آلوئه ورا در شهرستان گناباد( که سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن آلوئه ورا فرآوری شده را به صورت شربت در قالب فرمولاسیون خاص و با تکنولوژی روز تولید می کند واشتغالزایی برای ۱۵ نفر به طور مستقیم و برای ۵۰ نفر به طور غیرمستقیم  را داراست. )، پروژه استفاده از روان آب در آبیاری باغات و استخر دومنظوره به حجم ۳۵ هزار مترمکعب در شهرستان بجستان، کارخانه تولید خوراک طیور در شهرستان بجستان( با سرمایه گذاری ۳ میلیارد تومان  دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی  و اشتغالزایی 19نفر مستقیم و 50نفر غیر مستقیم که در دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری میرسد) ، بازدید نمود.
همچنین شرکت بسته بندی محصولات کشاورزی در شهرک صنعتی بجستان(  بسته بندی  زعفران، فلفل، دارچین و... با اشتغالزایی 30 نفر) با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید