برگزاری اولین جلسه آموزشی بیماری فوق حاد پرندگان بصورت ویدیو کنفرانس درخراسان رضوی
۱۳۹۷/۰۵/۱۵

برگزاری اولین جلسه آموزشی بیماری فوق حاد پرندگان بصورت ویدیو کنفرانس درخراسان رضوی

اولین جلسه آموزشی در خصوص بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، همزمان بصورت ویدیو کنفرانس در۲۳ مرکز مخابرات در سطح خراسان رضوی، با حضور مدیرکل دامپزشکی استان، جانشین معاونت اموردام سازمان، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از مرغداران، اعضای تشکلها و دامپزشکان، دوشنبه پانردهم مرداد ماه درمحل سالن رشد مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی در این خصوص اظهار داشت: به لحاظ اهمیت آنفولانزای فوق حاد پرندگان ومسری و خطرناک بودن آن و نگرانی ها از بابت کاهش تولید و تلفات وحشتناک این بیماری  در مرغداریها و مسائل بهداشت عمومی،  برآن شدیم که جلسات آموزشی را برای مرغداران برگزار کرده و در ارتباط با  پیشگیری از بیماری،  هماهنگی هایی انجام دهیم .
 احمد شریعتی افزود : گرچه نگرانی ما در رابطه با آنفولانزای فوق حاد پرندگان عمدتا در نیمه دوم سال و فصول سرد است ولی بدلیل گزارشهایی که در برخی از استانها داشتیم ، تلاش ما براین است که این بیماری را در خراسان رضوی نداشته باشیم.
 وی گفت: سال گذشته علیرغم تلفات این بیماری  در 22 استان ، در خراسان رضوی  به لحاظ  رعایت مسائل بهداشتی ، اهمیت زیستی و شرایط قرنطینه ، با حد اقل تلفات از این بیماری عبور کردیم .
مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که" این استان همواره در تولید تخم مرغ دارای مقام دوم کشور بوده و در سال گذشته 120 هزار تن تخم مرغ در این استان تولید شده است گفت:  امید واریم بتوانیم امسال نیز  در جهت حراست از تولید ، اشتغال و معیشت جامعه ،  بسلامت از این بیماری عبور کنیم.


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۱
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید