برگزاری جلسه هیئت عزاداران حسینی سازمان جهاد کشاورزی استان
۱۳۹۷/۰۶/۲۱

برگزاری جلسه هیئت عزاداران حسینی سازمان جهاد کشاورزی استان

درآستانه فرا رسیدن ماه محرم‌وصفر بنا به دعوت حوزه نمایندگی‌ولی‌فقیه در سازمان جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت اجرای مناسب این مناسبت مذهبی، برگزار گردید

حجت الاسلام حاج آقای احمدی پناه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان ضمن دعوت از اعضای هیات عزاداران و نیز کلیه قسمتهای مختلف سازمان و توابع، با اعلام اینکه روز سه شنبه ۲۰ شهریور مصادف با اول محرم است، تاکید کرد: لازم است امسال همانند سال‌های گذشته این ایام الله را با قوت بیشتر و بهتر برپا کنیم.
وی گفت: امام راحل به زیبایی جمله"محرم و صفر است که انقلاب و اسلام را زنده نگه داشته است" را ارائه فرمودند؛ و ما باید در احیای این ایام گرانقدر، کوشا باشیم.
حاج آقای احمدی پناه تصریح کرد: برنامه دهه اول محرم و دهه آخر صفر طبق روال سالهای قبل با انجام سخنرانی، مداحی و سینه زنی و برنامه اطعام صبحانه درنمازخانه سازمان و همچنین اطعام نهار در روز گرامیداشت حضرت ابوالفضل العباس(تاسوعا) و شهادت امام هشتم(آخر دهه صفر) بصورت مردمی و با هزینه‌های خودیاری و جدا از سیستم اداری و بودجه دولتی، کمافی‌السابق بایستی در دستور کار قرار گیرد.
در ادامه هر یک از حاضرین به ویژه آقایان: حافظ، شهیری، عرفانی فر و حجت الاسلام حمیدی در مورد سابقه این برنامه و هیئت امنای آن و ضرورت انتخاب امنای جدید و ثبت رسمی آن در زمره گروه های مذهبی استان، مطالبی را بیان نمودند.
در پایان جلسه جهت انتخاب ۷ نفر هیئت امنای این تشکل مذهبی رای گیری شد و در نهایت آقایان: حافظ، شالفروشان، حمیدی، جمشیدی، شهیری، سدیدی، هراتی بعنوان اعضای اصلی و آقایان صفرنژاد و هاشمی‌فر بعنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند. ضمناً درمورد موضوعات مکان(سازمان جهادکشاورزی استان یا محل سابق جهادسازندگی‌واقع در چهارراه بی‌سیم) و نحوه غذای نذری(شله روز تاسوعا و پلوقیمه روز شهادت امام رضا) که مثل سال قبل به صورت ظرف یکبار مصرف تحویل شده ویا اینکه سفره گذاشته و پس از مراسم در همان مکان اطعام شوند، مقرر گردید در جلسه بعد تصمیم گیری شود


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید