معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: برنامه ریزی های ما باید بر اساس یک منبع آماری واحد باشد
۱۳۹۷/۰۷/۱۶

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: برنامه ریزی های ما باید بر اساس یک منبع آماری واحد باشد

برای انجام امور علاوه بر دانش کافی بردباری هم لازم است تا بتوان از چالشهای کاری موجود در سطح جهاد کشاورزی شهرستانها و ستاد استان ، عبور کرد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ضمن بیان این مطلب در جلسه  مسئولین طرح و برنامه جهاد کشاورزی شهرستانهاو رابطین طرح و برنامه در ستاد استان که صبح روز دوشنبه شانزدهم مهرماه در محل اتاق جلسات برگزار شده بود ، اظهار داشت:
 از آنجایی که بخش کشاورزی در کشورهای جهان سوم نقش ویژه ای در ایجاد اشتغال و تامین امنیت غذایی دارد ، برنامه ریزی های ما باید بر اساس یک منبع آماری واحد باشدتا بتوانیم سیاستهای کلان کشور را در سطح استان برنامه ریزی کنیم  ازاینرو منشا آمار و اطلاعات در جهاد کشاورزی شهرستانها، بخش طرح و برنامه ودر جهاد کشاورزی استان ،  اداره آمار خواهد بود.
سید جعفر حاجی مجتهد استفاده  از آمارو اطلاعات و تجزیه و تحلیل عملکرد را برای برنامه ریزی  مهم دانست و افزود : برطبق آمار منتشره از آب منطقه ای که توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است ،  میزان مصرف آبهای زیر زمینی در بخش کشاورزی از 7 میلیارد متر مکعب در سال 87 به 3 میلیارد و 800 میلیون متر مکعب در حال حاضر رسیده ، از طرفی تولید محصولات کشاورزی( با جود کاهش 50 درصدی آب و افزایش میزان شوری )  بدون افزایش سطح زیر کشت ، افزایش پیدا کرده است که نتیجه برنامه ریزی و فعالیت شما عزیزان در سطح شهرستانها  بوده است.
وی گفت:  بر اساس اهداف کلان مملکتی در بحث تولیدات بخش کشاورزی  ، از نظر کمی در بسیاری از تولیدات به خودکفایی رسیده ایم و بر اساس سیاستهای کلان وزارت  از این به بعد باید موافقتنامه ها و اعتبارات  را به سمت کارهای کیفی هدایت کنیم ودر این راستا باید برنامه ریزی دقیق همراه با تجزیه و تحلیل ( آمارو اطلاعات ) صورت گیرد.
وی ادامه داد: در فصل کشاورزی لازم است که موضوع کار آفرینی را مد نظر قرارداده و پروژه هایی را تعریف کنیم که اشتغال واقعی را ایجاد کند.
معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  با اشاره  به اهمیت موضوع "زنجیره های تولید و کشاورزی قراردادی"   خاطر نشان کرد : با نظرات مثبت مسئولین استانی و وزارت متبوع ،  سازمان جهاد کشاورزی در جهت تامین و پرداخت تسهیلات در این زمینه اقدام نموده است.
این مقام مسئول بیان کرد: در بحث بودجه به دنبال منابعی هستیم که در جهت کیفی بودن تولید و استفاده بهینه از آب در استان ، مورد استفاده قرار گیرد.  
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید