معاون بهبود تولیدات دامی : مرغداریهای استان تا ۴ برابر ظرفیت کنونی توان تولیدرا دارند
۱۳۹۷/۰۸/۱۴

معاون بهبود تولیدات دامی : مرغداریهای استان تا ۴ برابر ظرفیت کنونی توان تولیدرا دارند

مراسم تودیع و معارفه مدیر امور دام و رئیس مرکز اصلاح نژاد شمال شرق کشور (عباس آباد ) با حضور آقای مهندس علی نیا معاون بهبود تولیدات دامی ، کارشناسان سازمان ، مدیران عامل اتحادیه ها و تشکلهای اموردام وطیور برگزار گردید.

در این مراسم معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه  تولیدات دامی استان  با  5/17 درصد تولیدات ، دارای 38 درصد ارزش کل تولیدات بخش کشاورزی استان می باشد  گفت : مرغداریهای استان می توانند با ظرفیت چهار برابر امروز تولید کنند به شرط اینکه بازارهای هدف برای بازرگانی و صادرات آن نیزمشخص شود.
  سعادت علی نیا افزود:   امروزه ما وظیفه داریم با تمام توان و ظرفیت درراستای رشد و توسعه این بخش تلاش نمائیم و بر همین اساس ساماندهی مجتمع های دامی ، توسعه زنجیره های تولیدی دام و طیور ، ارتقاء سطح مکانیزاسیون ، ساماندهی وتوسعه تعاونی ها وتشکلهای این بخش  از اولویتهای ما می باشد .
 وی با اشاره به مخاطرات مختلف حوزه دامی و با توجه به  پتانسیلهای موجود ،در صندوق بیمه محصولات کشاورزی، خواستار توجه بیشتر به بیمه دام سبک و سنگین  شد.
 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این جلسه آقای دکترمجید جعفری را بعنوان سرپرست مدیریت  امور دام و آقای مهندس جواد حسینی را بعنوان سرپرست مرکز اصلاح نژاد شمال شرق کشور (عباس آباد ) معرفی و از زحمات آقای مهندس هدایتی تقدیر نمود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تغییر و تحولات در این معاونت با هدف رشد و توسعه و نیز افزایش قدرت حرکت و پیشرفت در  حوزه تولیدات دامی صورت می گیرد.  
 مهندس سلیمی مدیر عامل اتحادیه دامداران وآقای دکتر صراف مدیر عامل اتحادیه گاوداران استان به نمایندگی از دیگر تشکلها مطالبی را در راستای بهبود وضعیت بخش  دام و طیور ارائه نمودند.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۶۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید