رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی : بهترین راه برای حمایت از تولید کنندگان وکشاورزان  حمایت از تشکلهاست
۱۳۹۷/۱۰/۰۸

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی : بهترین راه برای حمایت از تولید کنندگان وکشاورزان حمایت از تشکلهاست

جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با حضور مهندس مزروعی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، حاج آقای احمدی پناه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه ، معاونین، مدیران ومسئولین ستادی همچنین مدیران کل ادرات ، شرکتها و موسسات وابسته برگزار گردید .

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به این که آنچه برای برای پیشبرد اهداف سازمانی ما مهم و لازم است ؛ نظم و انضباط تشکیلاتی و برنامه ریزی صحیح است گفت :  ما باید در حوزه تشکیلاتی و زیر مجموعه خویش برنامه ریزی بسیاردقیقی داشته باشیم  و با دقت بیشترو نظم  برنامه ها را به پیش ببریم تا به اهداف و نتیجه خویش برسیم.
وی ادامه داد : باید بدانیم که طول دوره مدیریت هر چند طولانی باشد بسیار کوتاه است و باید تلاش کنیم توفیق خدمتگزاری به قشر زحمت کش تولید کننده و کشاورز را از دست ندهیم و سعی کنیم با دوری از حواشی به وظیفه و رسالت سازمانی خویش بپردازیم و موضوعات حوزه خود را با جدیت پیگیری نمائیم.
 مهندس مزروعی افزود  : تاکید  من به تحویل نهاده ها در بخشهای زراعی ، باغی ، دام و طیور است و انتظار دارم که مدیران محترم به روز مقید به آمار، اطلاعات وضعیت نهاده ها در استان باشند. زیرا کمبود نهاد ها ضمن آنکه به واحدهای تولیدی ما صدمه می زند تبعات منفی نیزبرای سازمان دارد و موجب ضرر وزیان و خسارت به تولید کنندگان میشود که به تبع بخش بازرگانی و مصرف نیز صدمه می بیند .
مجتبی مزروعی اضافه نمود: سازمان تعاون روستایی باید در بحث حمل کودوسایر نهاد ها دقت نماید مرتب شهرستانها را رصد و ارزیابی نماید هر شهرستانی که خرید کود کمتری دارد سریعا با جابجایی برای شهرستانهایی که نیاز دارند ارسال گردد.
رئیس جهاد کشاورزی استان همچنین با اشاره به اینکه ما بعنوان بخش برنامه ریز و سیاست گذار حوزه کشاورزی  یکی از کارهایی که برای عبور از کشاورزی سنتی باید انجام دهیم به روز نمودن تشکلهای بخش کشاورزی در حوزه های بازرگانی ،خدمات رسانی و تامین نهاده ها است اظهارداشت : ما باید در تشکلهای حوزه خود تحول ایجاد کنیم و سپس خوب کنترل ، نظارت و حسابرسی کنیم و سعی نمائیم  با این امکان ، خدمات بیشتر و بهتری به تولید کننده ها به ویژه  تولید کنندگان خرد بدهیم.
وی  افزود : ما هیچ راهی برای حمایت از تولید کنندگان جز با حمایت از تشکلها نداریم .
مجتبی مزروعی همچنین به برگزاری آتی نمایشگاه ماشین های کشاورزی اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت مکانیزاسیون کشاورزی استان ما باید با برگزاری جلسات ، همایش ها ، بازدیدها ونمایشگاهها احساس نیاز را در تولید کنندگان ایجاد نمائیم تا ارتقاء تکنولوژی ومکانیزاسیون کشاورزی استان را شاهد باشیم .
وی درپایان جلسه به طولانی تر شدن روند پلاک گذاری ماشینهای کشاورزی استان اشاره کرد و گفت  : با توجه به تامین سوخت برای تراکتورها  انتظار اینست که سازمان نظام مهندسی پلاک گذاری تراکتورها و ماشین آلات کشاورزی با سرعت بیشتری  انجام دهد .
حاج آقای احمدی پناه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی استان نیز در ابتدای این جلسه با اشاره به حماسه مردم در 9 دی سال 88 گفت : این روز بزرگ همیشه باید گرامی داشته شود زیرا در آن روز سیل مردمی خودجوش ، فهیم و بصیر به مقابله با جریان دشمن ، معاندین ، گول خورده های داخلی به رهبری استکبار جهانی برخواستند و دیدیم که مردم چگونه آن فتنه آمریکائی ، انگلیسی را برچیدند.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی استان ادامه داد : عامل تداوم بخش انقلاب سه رکن اصل ولایت مطلقه فقیه ، ایمان و اعتقاد قلبی مردم و نیز حضور مردم در صحنه هاست لذا  دشمن همیشه  با نظر طمع به کشور سعی در ایجاد فتنه های مختلف برای غبار آلود نمودن فضای جامعه وصدمه زدن به انقلاب و کشور را دارد که ما باید درمقابل این توطئه ها با حفظ هوشیاری و بصیرت کامل ضمن حرکت در مسیر انقلاب به روشنگری برای جامعه و مردم بپردازیم .
وی افزود : دشمن اکنون  به فتنه های اقتصادی رو آورده است تا با ایجاد مشکلات اقتصادی مردم را ازانقلاب نا امید کند و ما وظیفه داریم بعنوان نهادی که پیشینه  انقلابی داریم  با بها دادن به مردم و اجرای درست قوانین و سعی و تلاش شبانه روزی از ناامید شدن مردم جلوگیری نمائیم .
احمدی پناه اظهار داشت  : جریان 9 دی همیشه در میان ملت ما زنده و پویاست چون مردمی بصیر ، فهیم و توانمند داریم .
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۱
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید