برگزاری اولین جلسه کمیته پدافند غیر عامل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
۱۳۹۸/۰۱/۲۱

برگزاری اولین جلسه کمیته پدافند غیر عامل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی

اولین جلسه کمیته پدافند غیر عامل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در سالجاری باحضور سرپرست سازمان روز چهار شنبه ۲۱ فروردین ماه در محل اتاق جلسان برگزار شد.

دراین جلسه  ابتدا دبیر پدافند غیر عامل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ضمن بیان دستور جلسه ( بررسی  نقاط ضعف و قوت  پستهای قرنطینه در شهرستان های مرزی و ارائه  راهکارهای رونق تولید و خدمات در سال 98 با رویکردهای  پدافندی  توسط ادارات کل تابعه )  پیش بینی های لازم  اعتباری و آموزشی  را برای اجرای پدافند غیرعامل ضروری دانست. سپس مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ضمن تشریح وضعیت پستهای قرنطینه ای استان  نکاتی را درخصوص ، نیروی انسانی ، فضای ی کاری و نیازمای 7 پست قرنطینه ای استان بیان کرد.
بعد از آن دکتر فرزین مدیر عامل سرم سازی از مواردی چون تامین مواد اولیه ، جلوگیری از واردات واکسنهای مشابه خارجی ، استفاده از شرکتهای دانش بنیان برای تولید واکسن و خرید تکنولوژی برای محصولات جدید  بعنوان بخشی از راهکارهای رونق تولید در این موسسه نام برد.
دکتر محمد قناد زاده رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی هم در این جلسه گسترش آموزش و فراهم کردن زیر ساختهابرای بهبود عملکرد، ، بستر سازی آموزشهای مجازی و پیگیری و برنامه ریزی برای بالابردن نقش محصولات سالم را بخشی ازبرنامه های این سازمان در جهت رونق تولید نام برد.
دکتر قربانزاده از اداره کل دامپزشکی بیان کرد :موضوع هدفمند کردن تولید و تقویت سرمایه گذاری در زنجیره های تولید و سوق دادن شرکتهای کوچک به این زنجیره ها ، اعطای بیمه دارویی ،جلوگیری از ورود داروهای مشابه خارجی و برخورد با واحد های غیر مجاز خوراک دام  قسمتی از راهکارهای این اداره کل در جهت رونق تولید است.
همچنین دکتر قدرتی از اداره کل دامپزشکی بر ایجاد داکتهای  ضد عفونی در مرزهای بین المللی برای  تمام وسایط نقلیه تاکید کرد .
مهندس نبوی مدیر کل عشایر خراسان رضوی نیز ادر این جلسه اظهار داشت: حدود 7 هزار خانواده عشایر با 35 هزار نفر جمعیت در 13 شهرستان با داشتن 1 میلیون واحد دامی،  12 هزار تن گوشت قرمز تولید می کنند.           
سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه  گفت: در حوزه کشاورزی باید ازواردات قاچاق ممانعت کنیم چون این کار خارج از قرنطینه انجام می شود که می تواند باعث بروز انواع و اقسام بیماریها شود.نجفقلی صالحی افزود: در موضوع پدافند غیر عامل باید  آسیب پذیری های بخش کشاورزی چه از نظر امکانات و چه از نظر قوانین احصا شده و به وزارت منعکس شود. وی ادامه داد: شرکتهای دانش بنیان برای تولید بذر های مورد نیازی که ارزش افزوده بیشتری دارد  ورود کنند . وی بر فرهنگ سازی گسترده در خصوص پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: همه باید در این موضوع احساس مسئولیت کنند . سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  کنترل بار مسافرانی را که محصولات کشاورزی مثل میوه وغیره را به همراه دارند یکی از موضوعات حساس در رعایت پدافند غیر عامل در کشاورزی دانست.


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید