رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: خرد شدن و پراکنده  شدن اراضی از مصیبتهای بخش کشاورزی است
۱۳۹۸/۰۵/۲۰

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: خرد شدن و پراکنده شدن اراضی از مصیبتهای بخش کشاورزی است

جلسه کارگروه یکپارچه سازی استان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، مدیر امور اراضی، جانشین مدیر ترویج ، مدیر آب و خاک ، مدیرکل منابع طبیعی ، مدیران جهاد کشاورزی کلات ، مه ولات ، گناباد، داورزن ، تربت حیدریه ، مدیر کل ثبت ، روسای اداره ثبت تربت حیدریه و داورزن ، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی ،رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی و سایر اعضاء روز شنبه نوزدهم مرداد ماه در اتاق جلسات برگزار شد.

در این جلسه ابتدا موضوع بررسی و رفع موانع اصلی طرحهای در دست اجرا یکپارچه سازی از قبل و طرحهای منتج به اخذ سند یکپارچه شده در سه شهرستان(طرح ته شوری شهرستان کلات – طرحهای موسویان و جوشنی و شوراب شهرستان گناباد، طرح حیدر بیگی شهرستان مه ولات ) و نوع مشوق مورد نیاز درخواستی   توسط مدیران جهاد کشاورزی  و رئیس اداره امور اراضی گناباد,کلات نادر,مه ولات ارائه گردید.
سپس  موضوع بررسی اصلاحیه دستورالعمل جدید یکپارچه سازی اراضی  توسط مدیر امور اراضی استان تشریح گردید.
در ادامه برنامه کاری سال 98 در زمینه یکپارچه سازی در حوزه مدیریت آب وخاک امور فنی ومهندسی ومدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی  ،توسط مدیر آب و خاک و  جانشین مدیریت ترویج کشاورزی بیان گردید .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: خرد شدن و پراکنده  شدن اراضی از مصیبتهای بخش کشاورزی است و امروزه مهاجرت از روستا به شهر از خرده مالکی نشات می گیرد  و ما در یکپارچه سازی بدنبال کار واقعی هستیم.
محمد رضا اورانی  با اشاره به تاکید استاندار خراسان رضوی بر بحث یکپارچه سازی افزود:  تعداد 165 شرکت تعاونی تولید داریم که 105 تای آن فعالند ، یکپارجه سازی باید با اولویت در نقاطی  صورت گیرد که شرکت تعاونی تولید داریم و ساختار آن موجود است.
وی  گفت:  کار یکپارچه سازی 3 نوع مهندسی( فنی ، حقوق و اجتماعی) دارد که کار اجتماعی آن بسیار سخت است ، یکپارچه سازی پلاک به پلاک خروجی ندارد و وبهتر اینست تسهیلات  یکپارچه سازی به کسانی تعلق بگیرد که زمینهای خرد و کوچک را خریداری می کنند  ویا حتی افراد بتوانند برای خرید زمینهای خرد نیز از بانک وام دریافت کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: کار یکپارچه سازی برای ما مهم است ، مدیریت آب و خاک هر طرحی را  که می خواهد اجراکند ، یکپارجه سازی را در اولویت قرار دهد و افراد حقیقی و حقوقی را که در حوزه زراعی وباغی یکپارچه سازی انجام می دهند در اولویت دریافت تسهیلات طرحهای فنی اعتباری قرا رگیرند.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید