تورگردی مطبوعاتی ریاست سازمان و هیئت همراه از گلخانه های شهرستان فریمان
۱۳۹۸/۰۶/۱۶

تورگردی مطبوعاتی ریاست سازمان و هیئت همراه از گلخانه های شهرستان فریمان

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی از تورگردی گلخانه های شهرستان فریمان با حضور رییس سازمان و هیئت همراه، جمعی از خبرنگاران، فرماندار و مدیر جهادکشاورزی شهرستان فریمان خبر داد..

به گزارش روابط عمومی در این بازدید مهندس اورانی  رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اظهار داشت:  ایجاد این گلخانه ها تا قبل ازاین، بروکراسی اداری پیچیده ای داشت که بعضاً مسیر این مجوزها 6 ماه زمان می برد اکنون با برنامه ریزی خوب در سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت و حمایت استاندار محترم ، مهندس رزم حسینی پروسه دریافت استعلام ها و گرفتن مجوز بسیار محدود شده و حدود 20 روز رسیده است.
محمد رضااورانی در ادامه افزود : در زمینه تسهیلات بانکی تقاضا داریم از آنجاییکه نرخ تورم بسیار نوسان دارد خوب است بانکهای عامل همزمان با تورم در پرداخت تسهیلات نیز مدارا کنند.  رییس سازمان جهادکشاورزی  در ادامه  بر ضرورت آموزش برای گلخانه داران تاکید نمود.
مدیر باغبانی سازمان، مهندس نقیبی در ادامه این بازدید افزود: یکی از سیاست های اقتصاد مقاومتی، توسعه کشت گلخانه ای است .
وی ادامه داد:  هدف از ایجاد گلخانه های کوچک مقیاس با وسعت 500 متر مربع را ایجاد در آمد برای کشاورزان کم بضاعت در کنار کارهای زراعی و دامی کشاورزی دانست.
هاشم نقیبی هدف دیگر از این گلخانه ها را تولید نشاء و انجام مراحل آزمون و خطا دانست و افزود در نهایت کشاورز با کسب تجربه به طرف گلخانه های بزرگ می رود.
استان خراسان رضوی یکی از استانهای پایلوت در کشور جهت اجرای سیاست انتقال سبزی و صیفی از محیط های باز به محیط های محصور یا گلخانه ها می باشد که در این محیطها 90 درصد صرفه جویی آب را داریم و ضایعات به 5 درصد کاهش پیدا می کند. مدیر باغبانی سازمان در ادامه بازدید افزود : از آنجاییکه استان خراسان رضوی دارای محدودیت شدید آب می باشد لذا کشت گلخانه ای می تواند اقدام بسیار خوبی تلقی شود.
 در این بازدید مدیر جهادکشاورزی شهرستان فریمان مهندس رستمی بیان نمود ما در بحث گلخانه ها حمایت های خوبی در شهرستان در دستور کار قرار داده ایم که نمونه های آن گلخانه های موجود در حال بازدید است.
در این تورگردی از گلخانه ی گوجه فرنگی آقای خوشه بست، گلخانه ی خیار آوند( در مالکیت 50 نفر از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی) ، گلخانه ی گل رز آقای مطهری، گلخانه ی گیلاس و هلوی دکتر نوفرستی بازدید بعمل آمد.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید