رفع تداخل ۱۰۱۹۳ هکتار از اراضی خراسان رضوی
۱۳۹۸/۰۹/۰۹

رفع تداخل ۱۰۱۹۳ هکتار از اراضی خراسان رضوی

جلسه کمسیون رفع تداخلات امور اراضی خراسان رضوی باحضور رییس سازمان جهاد کشاورزی،مدیر کل اداره ثبت و اسناد و املاک استان،مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان ،مدیرکل منابع طبیعی استان،معاون حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان ،مدیر امور اراضی ورییس اداره حقوقی مدیریت امور اراضی تشکیل گردید.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این نشست گفت: ؛ با بررسی تعداد 31 پرونده با مساحت 88801 هکتار در کمیسیون فوق الذکر وبر اساس تصمیم  نهایی میزان 10193 هکتار رفع تداخل گردید و در دستور کار اجرای پروژه کاداستر اراضی کشاورزی  ونهایتا صدور سند مالکیت بنام مالکین قرار گرفت.
وی با بیان اینکه رفع تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از بزرگترین اقدامات دولت است که از ۴ سال گذشته با جدیت در حال پیگیری است، گفت: هدف اصلی از طرح رفع تداخلات برطرف سازی موانع تولید در بخش کشاورزی و سنددار کردن اراضی و در عین حال حفظ و حراست اراضی ملی و منابع طبیعی است.
محمد رضا قوسیان مقدم  به اختلافات ملکی بین کشاورزان و دولت در زمینه تداخلات اراضی ناشی از قوانین ضعیف و موازی کاری‌ها در سال‌های گذشته نیز اشاره کرد و افزود: با تصویب ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و تدوین و ابلاغ آئین نامه و دستورالعمل‌ها، نیازی به مراجعه افراد و کشاورزان به دستگاه قضائی نیست.
وی با بیان اینکه سنددار کردن زمین‌های کشاورزان نیز در دستور کار مدیریت امور اراضی سازمان است، گفت: رفع تداخلات در زمین‌های ملی، مسیر را برای سنددار کردن زمین‌های کشاورزان باز می‌کند.
مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: فعالیت اجرایی کمیسیون رفع تداخلات اراضی ناشی از اجرای مقررات موازی در اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید و همچنین مواد مصوب قانون برنامه ششم توسعه از سال ۹۴ در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است.
 
 


منبع : خبرنگار: عماری
تعداد بازدیدها : ۵۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید