یادواره شهدای مظلوم هویزه و ۴۳ شهید جهادگر در شهرستان سبزوار برگزار شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۱

یادواره شهدای مظلوم هویزه و ۴۳ شهید جهادگر در شهرستان سبزوار برگزار شد

مراسم یادواره شهدای مظلوم هویزه و۴۳شهیدجهادگر شهرستان سبزوار با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ،نمایندگان مجلس ، فرماندار ویژه ، مسئولین و اقشار مختلف مردم برگزارشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به تبیین نقش شهادت در اعتلای نظام مقدس اسلامی پرداخت و گفت: در برابر عظمت شهداء وظیفه ی ما عمل به وصیت شهداء است. محمدرضا اورانی پشتیبانی از ولی فقیه ، وحدت کلمه و دوری از تفرقه ، استواری در برابر ظلم و هوشیاری در مقابل فریب استکبار جهانی و حمایت از محرومان و تلاش و خدمت به آنان را از مهمترین فرازهای وصیت نامه های شهداء برشمرد و افزود: حرکت در مسیر راه شهداء و تجلیل از آنان و خدمت به خانواده های شهداء و ایثارگران وظیفه همه ماست.
سپس گروه فوادالقرآن با اجرای موسیقی هشت سال دفاع مقدس در ۵ قطعه از جمله، «دایه دایه وقت جنگ»، «ای ایران، شهید و قبله دل‌ها» که بخش انتهایی به سرود جمهوری اسلامی ایران ختم می‌شد در بخش سوم آن قطعه «قبله دل‌ها» را به نام سردار مقاومت اجرا کرد، جایی که در آن بیان شده بود «سردار میدان‌ها سلیمانی، قبله دل‌ها سلیمانی».
فرمانده قرارگاه اربعین سامرا با تأکید بر اینکه هویزه را باید عاشورای ایران تلقی کرد، گفت: در ابتدای دوران دفاع مقدس به غیر از مشکلاتی که از نظر تسلیحاتی و نظامی داشتیم شرایط سختی از نظر وحدت بین نیروهای ارتش و سپاه وجود داشت و بنی صدر کارشکنی‌های زیادی در این زمینه می‌کرد.
سردار امین شریعتی با بیان اینکه بعد از شکست دو عملیات ارتش در ابتدای دوران دفاع مقدس رهبر معظم انقلاب تلاش زیادی کرد تا نیروهای مسلح با هم وحدت داشته باشند و نتیجه آن حضور برادران سپاه و بسیج در کنار ارتش در عملیات هویزه شد، بیان کرد: شرایط سختی را در آن دوران سپری کردیم.
وی با اشاره به ویژگی‌های سردار سلیمانی و شهدای دوران دفاع مقدس تصریح کرد: سرلشکر سلیمانی و شهدای مدافع حرم پرورش یافتگان و تربیت یافتگان دوران دفاع مقدس هستند که دارای غیرت، مردانگی، شجاعت، اخلاص و توکل و اراده قوی بودند و اگر شهدای هویزه نبودند عمیلات فتح‌المبین و عملیات بیت‌المقدس انجام نمی‌شد.
وی با تأکید بر اینکه سپهبد سلیمانی همیشه با تقوی بود و اخلاص در کارها داشت، افزود: با همه مردم و همه اقشار جامعه ارتباط داشت و با ایمان و توکل بالایی که آن شهید داشت به تمام معنا می توان گفت او استاد بود.
فرمانده قرارگاه اربعین سامرا با اشاره به مبارزات سردار سلیمانی در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان‌های شرقی کشور در زمان مسئولیتش در این منطقه قبل از فرماندهی سپاه قدس اضافه کرد: با درایت و برنامه‌ریزی که داشت برای ریشه‌کنی مواد مخدر از این مناطق تلاش زیادی انجام داد و در مواردی با دادن امان نامه بسیاری از افراد را با همکاری مسئولان در بخش کشاورزی و تولید به کار گیری کرد و از مردم همان مناطق برای امنیت منطقه استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی از زمانی که فرماندهی سپاه قدس را پذیرفت برای برگزاری و برپایی مراسم اربعین در امنیت کامل تلاش زیادی کردند، افزود: هر جایی که صدای آزادی‌خواهی بلند شد با تبعیت از رهبر معظم انقلاب، با کمک‌های مادی، معنوی و مشاوره‌ای حمایت و پشتیبانی کردند.
فرمانده قرارگاه اربعین سامرا تصریح کرد: سردارسلیمانی در حقیقت سرباز ولایت بود و هیچ کاری را جلوتر از ولایت انجام نداد و برخلاف بعضی افراد که می‌گویند قاسم سلیمانی سیاسی نبود اما شهید سلیمانی سیاسی بود اما در خط ولایت بود نه در خط دیگران.
شریعتی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی برای حل مشکلات معیشتی مردم در جبهه اقتصادی علی رغم همه مشکلات و مشغله‌ای که داشت تلاش زیادی انجام می‌داد، اضافه کرد: او فردی بسیار سخت‌کوش بود و در تحریم‌های اقتصادی به مردم کمک زیادی کرد و نمی‌توانست بپذیرد که مردم مشکل دارند و او کاری انجام ندهد.


منبع : هاشمی
تعداد بازدیدها : ۹۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید