روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی خراسان
۱۳۹۸/۱۰/۲۳

روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی خراسان

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی از روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی استان خبر داد.

در نشستی که با حضور مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی و بانوان شاغل در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد، بی بی طاهره طهماسبی با بیان اینکه طرح ارتقای سطوح مدیریتی زنان از سال ۹۶ آغاز شده است و تکلیف قانونی است تا پایان برنامه ششم توسعه، نسبت زنان مدیر در کشور به ۳۰ درصد افزایش یابد، گفت: دولت برنامه گسترده‌ای در خصوص تربیت مدیران آینده دارد که در این طرح، شایسته‌سالاری و نگاه مساوی حاکم بوده و نگاه جنسیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به تحقق انتصاب مدیران زن در سطح دستگاههای استان گفت: در سال‌های اخیر نسبت زنان مدیر در استان ارتقاء یافته است.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه امیدواریم انتصاب مدیران زن در سطح دستگاههای استان  شتاب بیشتری گیرد و شاهد اقدامات موثرتری باشیم، گفت: انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی  شرایط مناسبی را برای ارتقا و احراز پست‌های مدیریتی در آینده فراهم کرده است.

وی ضمن تشکر از ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به جهت تعامل و همکاری سازنده از وی خواست از بانوان مستعد در پستهای مدیریتی استفاده گردد.

 در ادامه این نشست رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت : میزان رضایتمندی بالا از عملکرد مدیران زن در سطح سازمان بر عزم ما جهت انتصاب زنان در سطوح مدیریت‌ها افزوده است.

محمد رضا اورانی با بیان اینکه در انتصاب مدیران سازمان نگاه جنسیتی نداریم، گفت: از افراد مختلف فارغ از نگاه جنسیتی و اینکه آیا توان اداره یک مجموعه و مدیریت را دارد یا نه، استفاده می‌کنیم.

مشاور بانوان رییس سازمان در پایان نشست به تهیه نرم افزاری در سازمان اشاره کرد و گفت: هدف از طراحی این نرم افزار جمع آوری بانک اطلاعات بانوان شاغل در سازمان میباشد. میریان افزود: با استفاده از این اطلاعات میتوانیم بانوان توانمند و متخصص را شناسایی نماییم.


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۵
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید