تهیه واکسن دام نیازمند تخصیص ارز است
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

تهیه واکسن دام نیازمند تخصیص ارز است

به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی جلسه معرفی رییس جدید شبکه دامپزشکی رشتخوار برگزارشد .

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: تهیه واکسن دام نیازمند تخصیص ارز است و در چند ماه اخیر ارزی برای تهیه واکسن و تامین نهاده‌های دامی تخصبص نیافته است.
احمد شریعتی افزود: سهم دامپزشکی استان خراسان رضوی از اعتبارات تملک دارایی‌ها و سرمایه‌ای در سال گذشته ۳۹ درصد بود و در چند ماه اخیر نیز در این سازمان هیچگونه ارزی برای تهیه واکسن و نهادهای دامی تخصیص داده نشده است.
وی ادامه داد: شبکه دامپزشکی از جمله سازمان‌هایی است که در برنامه کاری خود تنوع بسیار دارد و در کنار مباحث مربوط به حوزه دام مسایلی مانند سلامت، آموزش و تحقیقات را در دستور کار دارد و این امر باعث شده است دامپزشکی در جایگاه ویژه قرار گیرد.
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: باید در حوزه دامپزشکی و بیماری‌های مشترک بین دام و انسان مراقبت‌ها و پیشگیری‌های لازم صورت گیرد زیرا  به محض شیوع یک بیماری مشترک، ضرر و زیان بسیار بوجود می‌آید که باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی از آن جلوگیری کرد.
در این مراسم دکتر حسن صادقی به عنوان سرپرست جدید شبکه دامپزشکی رشتخوار معرفی و از خدمات ۲ ساله دکتر حسین اکبری نسب رییس سابق دامپزشکی این شهرستان قدردانی شد.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید