بازدید مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی از گلخانه های منطقه صالح آباد
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

بازدید مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی از گلخانه های منطقه صالح آباد

مدیر  باغبانی سازمان  مهندس نقیبی، مهندس نعمتی رئیس جهادکشاورزی منطقه صالح آباد به همراه مسئولین باغبانی شهرستان های، مشهد ، تربت جام، تربت حیدریه، کاشمر، تایباد، خواف و کارشناسان واحد باغبانی منطقه صالح آباد از گلخانه آقای سالخورده کشاورز روستای فالیزک بازدید بعمل آوردند. هدف از این بازدید علمی آشنایی با کشت و کار و فراگیری فنون مربوط به ایجاد محصول ارگانیک می باشد. آقای سالخورده مسئول گلخانه اطلاعات جامع و کامل را برای بازدید کنندگان ارائه داد و افزود: این گلخانه با مساحتی بالغ بر 3000 متر مربع که با سیستم آبیاری قطره ای نوین اقدام به کاشت محصولات جالیز (خربزه و تیل) و محصولات صیفی (گوجه فرنگی و خیار) نموده است.
 با اجرای کشت گلخانه ای، صرفه جویی در مصرف آب به میزان 60 درصد و افزایش عملکرد تولید محصول بیش از 70 درصد  می رسد. در ادامه جناب آقای مهندس نقیبی مدیر محترم باغبانی استان ضمن تشکر از ریاست محترم جهادکشاورزی منطقه صالح آباد جناب آقای مهندس نعمتی و جناب آقای سالخورده مسئول گلخانه، در خصوص برگزاری این بازدید، عمده فعالیتهای باغبانی جهاد کشاورزی را بر چهار محور ذیل عنوان نمودند:
1-  ایجاد باغات الگویی کشت انگور با استفاده از سیستم کوردون با بالابردن چشمگیر تولید انگور با کمترین آفات و بیماری ها تحول عظیمی در این حوزه خواهیم داشت و می بایست تمام شهرستان ها این الگوی کشت  را در دستور کار خود  قرار دهند.
 2- دوم ایجاد باغات گلخانه ای انار و انگو و انجیر و دیگر درختان میوه برای جلوگیری از خطر سرمازدگی و دیگر مشکلات طبیعی هر ساله و بالابردن راندمان کار
3-  ایجاد گلخانه های با تنوع کشتی بالا شامل گلخانه طالبی و خربزه و انواع گیاهان دارویی و سبزیجات
4-  تمرکز و توسعه کشت گیاهان دارویی در هر شهرستان
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۹۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید