اولین دوره آموزشی کنترل پسیل و سایر آفات و بیماریهای پسته در تربت جام
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

اولین دوره آموزشی کنترل پسیل و سایر آفات و بیماریهای پسته در تربت جام

مدیریت حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی دوره آموزشی کنترل پسیل و آفات پسته را در شهرستان مرزی تربت جام برگزار کرد

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی تربت جام ، اولین دوره آموزشی کنترل پسیل و سایر آفات و بیماریهای پسته در تربت جام برگزار گردید .
باتوجه به اینکه تربت جام یکی از قطب های مهم تولید در محصولات کشاورزی می باشد و به جهت جایگاه مهم و شرایط اقلیمی مناسب این شهرستان برای احداث باغات پسته ، همه ساله تعداد زیادی از باغداران این شهرستان اقدام به کاشت نهال پسته و گسترش روز افزون این محصول می نمایند . که در همین راستا مدیریت حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی برای اولین بار با هدف ارتقاء سطح علمی کارشناسان ناظر در شهرستان و افزایش سطح معلومات باغداران این منطقه مرزی ، برای کنترل غیرشیمیایی و کاهش مصرف سموم شیمیایی در باغات دوره های آموزشی کنترل پسیل  و سایر آفات و بیماریهای پسته را برگزار کرد .
این دوره آموزشی باحضور مهندس فلاحی و مهندس سیدی از کارشناسان مدیریت حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی و باهدف توجیه و آموزش کارشناسان و باغداران پسته باهدف تکیه بر کنترل غیرشیمیایی و کاهش مصرف سموم برای کنترل پسیل باغات پسته برگزار گردید .
دراین دوره مهندس فلاحی به بیان موارد مهمی ازجمله شستشو با آب - صابونهای محلول پاشی - حفظ بقایای گیاهی در سطح باغات و عدم شخم زدن و مبارزه با علف های هرز در بهار و تابستان اشاره نمودند .
باتوجه به شرایط اقلیمی و وضعیت آب و هوایی مناسب ، تربت جام یکی از بهترین مناطق توسعه و احداث باغات پسته در استان می باشد و می طلبد تا باتوجه به وضعیت بحرانی آب در این منطقه ، کشاورزان و باغداران منطقه رو به سوی کشت های کم آب طلب بیاورند .
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۷۵
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید