دفاع تمام قد مدیرجهادکشاورزی تربت جام از حوزه کشاورزی این شهرستان
۱۳۹۶/۰۴/۲۸

دفاع تمام قد مدیرجهادکشاورزی تربت جام از حوزه کشاورزی این شهرستان

مهندس جوادی مدیرجهادکشاورزی شهرستان تربت جام :بحران آب را برداشت کنندگان بی رویه آب ایجاد کرده اند

مدیر جهاد کشاورزی تربت جام گفت : کشاورزی شهرستان هفت در صد از اراضی استان خراسان رضوی می باشد و از شش درصد منابع آبی استان استفاده می شود که نشان می دهد راندمان خوبی در مصرف آب داریم و هجمه ها به مصرف بالای آب در کشاورزی واقعی نیست.
جعفر جوادی مدیر جهاد کشاورزی تربت جام با اشاره به هجمه های وارد شده به کشاورزی شهرستان بیان داشت: ۵۰ در صد شهرستان تربت جام روستایی و در بخش های کشاورزی که هفت در صد از اراضی استان خراسان رضوی می باشد کشتکار و فعالیت می کنند و از شش درصد منابع آبی استان استفاده می شود که نشان می دهد راندمان خوبی در مصرف آب داریم و هجمه ها به مصرف بالای آب در کشاورزی واقعی نیست.
جوادی ادامه داد: با توجه به خشکسالی های در چند سال اخیر و نا مهربانی های طبیعت بخش کشاورزی تربت جام توانسته پا برجا بماند و بیشترین تولید گندم را در استان داشته باشد.
وی با اشاره به انتقاد درباره مصرف بالای آب در محصول خربزه تصریح کرد: خربزه به عنوان محصولی استراتژیک در منطقه محسوب می شود که بالاترین سطح زیر کشت را دارد و بررسی ها نشان می دهد کمترین مصرف آب را داشته و انتقادها غیر اصولی و کارشناسی است.
مدیر جهاد کشاورزی تربت جام افزود: امسال برای اولین بار در کشور خربزه را در فضای گلخانه ای کشت شده است که اگر بازدهی بالایی داشته باشد می توانیم میزان آب مصرفی را کاهش چشم گیری بدهیم.
جوادی یادآور شد: با همکاری محیط زیست تربت جام با متخلفان کشت زیر پلاستیک خربزه که پلاستیک ها را جمع آوری نمی کنند برخورد صورت گرفته است و به دنبال ترویج مانچ جدیدی هستیم که جذب طبیعت می شود.
وی در خصوص وضعیت دامپروری شهرستان تربت جام عنوان داشت: در حوزه تولیدات دامی بدلیل مشکل تعیین قیمت واقعی درحال تعطیل شدن می باشد که برنامه جهاد کشاورزی حفظ نهاده های تولید است.
مدیر جهاد کشاورزی تربت جام خاطر نشان کرد: بزرگترین مشکلی که بخش کشاورزی را تهدید می کند وضعیت بحرانی آب می باشد که لازم است با متخلفان برداشت بی رویه برخوردی جدی صورت بگیرد.
جوادی با انتقاد از تسهیلات پرداختی به نهاده های کشاوری ابراز داشت: تسهیلات پرداختی به این حوزه با کارمزد بالا قابل پرداخت نیست و با اقتصاد کشاورزی همخوانی ندارد.
وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در سطح شهرستان برای توسعه صنعت عنوان کرد: اگر قرار است صنایعی در شهرستان ایجاد شود صنعت مرتبط به کشاورزی باشد که منابع عظیم آن در منطقه موجود است تا اشتغالی پایداری صورت بگیرد


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۸۴
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید