مدیرجهادکشاورزی تربت جام : کمک ۸۵ درصدی دولت برای اجرای سیستم های نوین آبیاری
۱۳۹۶/۰۶/۰۶

مدیرجهادکشاورزی تربت جام : کمک ۸۵ درصدی دولت برای اجرای سیستم های نوین آبیاری

با آغاز هفته دولت ، طرح آبیاری تلفیقی ( بارانی - قطره ای ) متعلق به برادران مهدیزاده در تربت جام افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

با آغاز هفته دولت ، طرح آبیاری تلفیقی ( بارانی - قطره ای ) متعلق به برادران مهدیزاده در تربت جام افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
این طرح در 44 هکتار از اراضی بخش مرکزی شهرستان و با هزینه ای بالغ بر 3600 میلیون ریال اجرا شد .
مهندس خوشخو گفت : دولت برای اجرای سیستم های آبیاری نوین (آبیاری تحت فشار) 85 درصد کمک بلاعوض به کشاورزان می دهد که در این طرح ، مبلغ 2530 میلیون ریال آن بلاعوض و مبلغ 1080 میلیون ریال آن سهم آورده شخصی که آن هم به صورت تسهیلات می باشد .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام افزود : باتوجه شدت کم آبی در این شهرستان که یکی از قطب های مهم تولید استان نیز می باشد ، اجرای سیستم های نوین آبیاری در افزایش راندمان نقش قابل توجهی دارد بطوریکه در آبیاری قطره ای تا 95 درصد و درآبیاری بارانی تا 75درصد این افزایش را داریم .
خوشخو تصریح کرد : افزایش تولید در واحد سطح دراین پروژه برای خود کشاورزان مشهود بوده و در تولید خربزه امسال نیز به شکل تیپی اجرا شده است .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام ،کاهش آفات و کاهش دفعات سم پاشی ، کاهش هزینه تمام شده محصول ، تولید محصول با کیفیت و کمیت بهتر ، صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی، کاهش علف های هرز و بهبود کمی و کیفی تولید را از مهمترین مزایای آبیاری با روش های بارانی و قطره ای دانست خوشخو ابراز امیدواری کرد تا کشاورزان از این فرصت بوجود آمده که 85 درصد اجرای طرح را دولت بصورت کمک بلاعوض دراختیارآنان قرار می دهد استفاده نمایند تا از مزایای چشم گیر این طرح در تولید محصولات خود بهره ببرند .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام درادامه بیان داشت : تربت جام با بیش از 20 هزار هکتار اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار ( زراعی و باغی ) بیشترین سطح اجرا را در استان به خود اختصاص داده است .
خوشخو تصریح کرد : در سال 96-95 بیش از 2 هزار و 710 هکتار اجرایی و 1600 هکتار دیگر برای اجرای این سیستم ها درحال تکمیل پرونده و دردست اقدام می باشد .
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۶۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید