برگزاری کارگاه آموزشی توسعه و ترویج مکانیزاسیون در روستای یحیی آباد سبزوار
۱۳۹۶/۰۶/۲۲

برگزاری کارگاه آموزشی توسعه و ترویج مکانیزاسیون در روستای یحیی آباد سبزوار

رئیس مرکز جهاد کشاورزی ششتمد از برگزاری کارگاه آموزشی توسعه و ترویج مکانیزاسیون در روستای یحیی آباد از توابع بخش ششتمد این شهرستان، با حضور 20 فراگیر خبر داد.
     مهندس علی اصغر اکبری اظهار داشت: در این کارگاه که با هدف آموزش روش مکانیزاسیون در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات شاخص به منظور افزایش کمی و کیفی محصولات و نیز کاهش مصرف نهاده های کشاورزی تشکیل شد و بهره برداران با روش کاشت حفاظتی و کاربرد صحیح ماشین ها و ادوات کشاورزی آشنا شدند.    
وی در ادامه گفت: توسعه روستا از طریق توسعه کشاورزی به ویژه کشاورزی پایدار می تواند در رشد اقتصاد کشور تاثیر گذار باشد لذا برای توسعه پایدار روستاهای کشورمان باید به دو موضوع گسترش خاک و کاشت حفاظتی و دیگری به موضوع توسعه کشت محصولات ارگانیک وسالم توجه داشت.
عدم آشنایی کشاورزان با روش های نوین خاک ورزی از موانع رشد سریع و توسعه کشاورزی سالم و ارگانیک می باشد.
 انتخاب و ترویج کاربرد صحیح ماشین ها و ادوات و شناسایی استانداردهای لازم برای تولید محصولات ارگانیک و همچنین اتخاذ سیاست های مناسب از سوی دولت می تواند نقش مهمی در توسعه پایدار کشاورزی در ایران داشته باشد و رواج هر شیوه نوین و بکارگیری هر ماشین الگویی و ترویج فنون کشاورزی که عمدتاً قرین با بکارگیری تکنولوژی و مکانیزاسیون است در کوتاهترین زمان از طریق شبکه تعاونیها فراگیر و همگانی و نهادینه خواهد شد.


منبع : هاشمی نیک
تعداد بازدیدها : ۶۵
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید