برداشت غلات و پسته در بجستان آغاز شد
۱۳۹۶/۰۷/۰۱

برداشت غلات و پسته در بجستان آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی بجستان از آغاز کار برداشت غلات و پسته از سطح بیش از 2000 هکتار در این شهرستان خبر داد. رمضانعلی قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اعلام این خبر اظهار کرد: کار برداشت غلات از سطح 698 هکتار جو و 145 هکتار گندم توسط پنج دستگاه کمباین انجام و پیش بینی می شود یک هزار و 500 تن جو و 600 تن گندم برداشت شود.وی ادامه داد: در سال زراعی حاری جهت افزایش تولید و بهره وری بیشتر، مقدار 130 تن کود اوره و 130 تن کود فسفاته و 90 تن بذر اصلاح شده بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است. مدیر جهاد کشاورزی بجستان در خصوص برداشت پسته نیز بیان کرد: پیش بینی می شود امسال یک هزار و 240 تن محصول پسته از مجموع 1555هکتار باغات بارور پسته این شهرستان برداشت گردد.
قاسمی اظهار کرد: ارقام کشت شده در منطقه بیشتر از نوع پسته بادامی سفید، اکبری، فندقی، کله قوچی، احمد آقای اشت که همگی جزء ارقام تجاری محسوب می‌شود.وی با بیان اینکه برداشت پسته در  بجستان از دهه سوم شهریورماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه دارد، تصریح کرد: فرآوری پسته توسط  چهار ترمینال ضبط پسته که در نقاط مختلف شهرستان وجود دارد انجام می گردد.

مدیر جهاد کشاورزی بجستان خاطرنشان کرد: امسال علیرغم وجود آفات در برخی از مناطق پسته کاری، با آگاه سازی کشاورزان و استفاده از روش‌های غیرشیمیایی برای مباره با آفات، مصرف سموم کاهش یافته و  بعضی از کشاورزان این شهرستان موفق به تولید محصول سالم گردیده‌اند.
 


منبع : محمد ابراهیم تقوائیان
تعداد بازدیدها : ۱۶۴
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید