بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی از شهرستان سبزوار
۱۳۹۶/۰۷/۲۲

بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی از شهرستان سبزوار

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از طرح ها و پروژه های جهاد کشاورزی شهرستان سبزوار بازدید کرد.
مهندس مزروعی در بازدید از یک گلخانه در حال ساخت گفت : با اشاره به توسعه کشت گلخانه ها گفت: امسال 650 میلیارد ریال تسهیلات یارانه دار برای توسعه گلخانه های این استان تخصص یافته است
مجتبی مزروعی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از چند طرح کشاورزی و دامپروی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: اعتبار کشت گلخانه ها از محل ارتقای شاخص ها است و با توجه به یارانه پنج درصدی جهاد، این تسهیلات با کارمزد 11 درصدی به کشاورزان پرداخت می شود.
وی ادامه داد: توسعه کشت گلخانه ای یکی از مهم ترین راهبردهای جهاد کشاورزی خراسان رضوی برای افزایش بهره وری اقتصاد کشاورزی و مدیریت منابع آب است.
مزروعی گفت: در حال حاضر 240 هکتار کشت گلخانه ای در خراسان رضوی وجود دارد که جایگاه نهم را به لحاظ توسعه گلخانه ها در کشور دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه مصرف کمتر آب، رونق اشتغال و افزایش تولید برخی از مزایای کشت گلخانه ای است، افزود: امسال اجرای 100 هکتار کشت گلخانه ای در استان در دستور کار این نهاد قرار دارد.
وی افزود: شهرستان سبزوار با 10 هکتار کشت گلخانه ای پس از شهرستان های مشهد، چناران و فریمان رتبه چهارم را در خراسان رضوی دارد.
مزروعی با اشاره به مطالبات گندم کاران خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون 69 درصد مبلغ خرید تضمینی گندم از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز شده و پرداخت مابقی طلب گندمکاران نیز در حال پیگیری است.


 


منبع : هاشمی
تعداد بازدیدها : ۱۶۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید