برگزاری بازدید آموزشی خارج شهرستانی سایت الگویی تولید محصولات گلخانه ای در سبزوار
۱۳۹۶/۰۸/۱۰

برگزاری بازدید آموزشی خارج شهرستانی سایت الگویی تولید محصولات گلخانه ای در سبزوار

  رئیس اداره آموزش و ترویج جهاد کشاورزی سبزوار از برگزاری بازدید آموزشی سابت الگویی تولید محصولات گلخانه ای، با حضور 35 نفر از متقاضیان احداث گلخانه در این شهرستان از گلخانه های شهرستان فریمان خبر داد.
     مهندس حمید کیانی مهر هدف از برگزاری این بازدید را آشنایی با محصولات گلخانه ای شهرستان فریمان عنوان کرد و گفت: شهرستان فریمان دارای 90 هکتار گلخانه است که محصول اصلی تولیدی ،گوجه فرنگی می باشد که به کشورهای آسیای میانه صادر می کنند و از دیگر محصولات تولیدی آنها می توان به خیار، گل رز و ... اشاره داشت.
       مهندس سعید محمدزاده، کارشناش ارشد کشاورزی و سرپرست گلخانه های آستان قدس رضوی بعنوان مدرس در این بازدید در رابطه با زمان مناسب کشت گوجه فرنگی، اهمیت آنالیز خاک، تهیه بذر مناسب، تهیه و تولید نشاء، نحوه و زمان انتقال نشاء، تغذیه گیاه به روش محلول پاشی، انواع هرس بوته، کنترل آفت و بیماریهای نباتی، استفاده از سموم و کودهای بیولوژیک، علائم کمبودهای غذایی گیاه گوجه فرنگی و برداشت محصول توضیحات کاملی ارائه داد.
     وی همچنین مدیریت تولید محصولات گلخانه ای را بسیار حائز اهمیت دانست و زمان تولید نشاء و زمان دقیق ورود محصول به بازار را هنگامی اعلام کرد که محصول خارج از فصل تولید به بازار عرضه شود؛ کنترل دما، رطوبت و تهویه و همچنین ضد عفونی خاک را برای کنترل آفات و بیماریها بسیار مهم بشمار آورد.
     شهرستان سبزوار دارای 6 هکتار گلخانه است که نسبت به سال گذشته بالغ بر 40 درصد افزایش داشته است.
 


منبع : هاشمی نیک
تعداد بازدیدها : ۳۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید