برگزاری اولین جلسه توجیهی آشنایی با اصول تکثیر و پرورش زالوی طبی در سبزوار
۱۳۹۶/۰۸/۱۶

برگزاری اولین جلسه توجیهی آشنایی با اصول تکثیر و پرورش زالوی طبی در سبزوار

مسئول شیلات مدیریت جهاد کشاورزی سبزوار از برگزاری اولین جلسه توجیهی آشنایی با اصول تکثیر و پرورش زالوی طبی، با حضور 45 نفر از متقاضیان، در این شهرستان خبر داد.
     مهندس احمد کامرانی منش اظهار داشت: این جلسه با پیگیری فراوان علاقمندان و مشتاقان به اشتغال در زمینه تکثیر و پرورش زالوی طبی و با هدف کمک به بهبود سلامت جامعه و ترویج زالو درمانی برنامه ریزی و برگزار شد.
     مهندس محمد رضا مهدیزاده ، مدیر امور شیلات و آبزیان خراسان رضوی به عنوان مدرس این دوره در ابتدا با نگاهی گذرا به سابقه تاریخی مصرف زالوی طبی، به نقش بارز ایرانیان در این زمینه و به خصوص اهمیت تالیفات دانشمند ایرانی، ابن سینا در رشد و شکوفایی مبحث زالو درمانی اشاره کرد و افزود: امروزه علیرغم پیشرفت علم و تکنولوژی نه تنها کابرد زالو طبی کمتر نشده بلکه با گسترش کاربرد زالو در مراکز درمانی و صنایع بهداشتی و آرایشی، تکثیر و پرورش زالو به صورت یک صنعت و تجارت سودآور درآمده است .
وی در ادامه با برشمردن مشخصات ظاهری زالوی طبی مورد نظر در ایران با نام هیرودو مدیسانیلیس و پراکنش جغرافیایی آن در کشور، به بیان نکات مهم در خصوص آناتومی و تشریح اعضاء و سیستم های حیاتی بیرونی و داخلی زالو ، اکولوژی زالوی طبی ، روشهای پرورش ، تغذیه ، تولید مثل و پیله گذاری ، مدیریت بهداشتی، درمان بیماری ها و اهمیت اقتصادی زالو پرداخت .
وی در پایان با تاکید بر لزوم آموزش متقاضیان قبل از شروع فعالیت از طریق مراکز معتبر و قانونی نظیر فنی و حرفه ای، نظام مهندسی کشاورزی و مراکز آموزشی تحت نظر جهاد کشاورزی و همچنین اخذ کلیه مجوزهای مورد نیاز از مراکز ذیصلاح قانونی، به فعالیت تعدادی افراد سود جو و متقلب در این صنعت اشاره کرد و همچنین بر لزوم هشیاری متقاضیان در شناخت و گرفتار نشدن در دام تبلیغات دروغین و عدم همکاری با آنها  تاکید کردند .
 
 


منبع : هاشمی نیک
تعداد بازدیدها : ۲۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید