آغاز برداشت زعفران از مزارع بخش مرکزی کاشمر
۱۳۹۶/۰۸/۲۳

آغاز برداشت زعفران از مزارع بخش مرکزی کاشمر

مهندس سید ابوالقاسم موسوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به اغاز برداشت زعفران از سطح 4700 هکتار از اراضی بخش مرکزی شهرستان افزود: پیش بینی می شود با عملکرد2.5 کیلوگرم در هکتار حدود 11750 کیلوگرم سرگل با کیفیت مطلوب برداشت شود.
وی با بیان این مطلب که با اغاز برداشت زعفران در بخش مرکزی برداشت در بخش کوهسرخ بدلیل سردسیر بودن منطقه به پایان رسیده است، اشاره نمود با توجه به سرمازدگی و کاهش نزولات جوی و بالابودن دما که باعث آسیب رساندن به پیاز زعفران می شود عملکرد تولید در بخش مرکزی نسبت به میانگین طولانی مدت کاهش یافته است.
مهندس موسوی با بیان این که کلاسهای آموزشی برای زعفرانکاران به طور منظم در حال برگزاری است افزود دقت در انتخاب پیاز سالم ، آبیاریهای منظم ، مبارزه با علفهای هرز ، تغذیه مناسب و با برنامه ، رعایت نکات بهداشتی در هنگام برداشت و خشک کردن سرگل تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت و کمیت محصول تولید شده خواهد داشت.
وی در پایان با اشاره به اینکه شهرستان کاشمر دارای 12300 خانوار بهره بردار زعفران بوده و با سطح زیر کشت 7200 هکتاری در جایگاه سوم استان قرار دارد ، حفظ و ارتقا این جایگاه که در نهایت باعث افزایش توان اقتصادی بهره بردار خواهد شد را مستلزم توجه جدی زعفرانکاران به رعایت نکات نفی و بهداشتی و ارتباط موثر و پویا با کارشناسان جهاد کشاورزی دانست.
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۵۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید