برگزاری کلاس آموزشی در قالب شبکه مراقبت با موضوع مبارزه زمستانه
۱۳۹۶/۰۸/۲۵

برگزاری کلاس آموزشی در قالب شبکه مراقبت با موضوع مبارزه زمستانه

به گزارش روابط عمومی ، کلاس آموزشی در قالب شبکه مراقبت و با موضوع مبارزه زمستانه در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر برگزار گردید.
در این کلاس آموزشی که با حضور کارشناسان مسئول پهنه و کشاورزان پیشرو برگزار شد ؛ کارشناسان ستادی استان آقایان مهندس فلاحی و مهندس سجادی در خصوص اهمیت مبارزه زمستانه در محصولات زراعی و باغی مطالبی عنوان کردند. در ادامه مهندس فلاحی عملیات اجرایی مبارزه زمستانه را شامل شخم - یخ اب و جمع اوری و انهدام بقایای گیاهی و حفظ پوشش گیاهی در فصل بهار عنوان کرد و افزود اجرای عملیات مبارزه زمستانه با هدف کاهش مصرف سم و عدم استفاده از سم توسط کشاورزان و تولید محصول سالم انجام می شود که در نهایت با کاهش مقدار باقی مانده سموم در محصولات کشاورزی به حفظ سلامت عمومی جامعه و همچنین حفظ موقعیت و جایگاه کشور در تولید محصولات استراتژیک در دنیا بخصوص در محصولاتی ماند پسته کمک می کند.
در پایان و بعد از انجام پرسش و پاسخ توسط اعضا حاضر در جلسه مهندس مودب معاون فنی و اجرایی مدیریت ضمن تشکر از حضور کارشناسان ستادی استان از کشاورزان حاضر در جلسه خواستند با انجام عملیات مبارزه زمستانه که منجر به کاهش جمعیت آفات باغات خواهد شد مبادرت ورزند.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۶۴
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید