برگزاری همایش توانمندسازی زنان روستایی
۱۳۹۶/۰۹/۰۵

برگزاری همایش توانمندسازی زنان روستایی

به گزارش روابط عمومی ، همایش توانمندسازی زنان روستایی در محل بخشداری کوهسرخ برگزار شد.
در این همایش که با حضور تعداد زیادی از بانوان روستایی برگزار شد ؛ رمضانی بخشدار کوهسرخ هدف انرا آشنایی زنان روستایی با طرحهای اشتغالزایی ؛ تشکیل تعاونی ها ، آشنایی با صندوق بیمه عشایر و روستایی و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی در جهت توانمندسازی زنان روستایی اعلام کرد.
در ادامه سید ابوالقاسم موسوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر با اشاره به اینکه 95 درصد اشتغال بخش کوهسرخ در  کشاورزی است و زنان پا به پای مردان در پیشبرد امور کشاورزی دخیلند متذکر شد آموزش و توانمندسازی این قشر جامعه روستایی تاثیر بسزایی در افزایش رونق اقتصادی روستاها ایفا خواهد کرد. وی همچنین آب را عامل اصلی محدود کننده کشاورزی خواند و اضافه کرد با کشتهای جایگزین کم آب طلب می توان بر خشکسالی غلبه کرد که در این خصوص نمونه های موفقی مانند تولید زرشک با کیفیت بالا در روستای اکبر آباد وجود دارد که می تواند الگوی موفقی برای همه کشاورزان باشد.
موسوی وجود نیروی انسانی متخصص در رشته های مختلف و منابع طبیعی منطقه را فرصتی برای بهبود و افزایش رونق اقتصادی منطقه برشمرد و عنوان کرد جهاد کشاورزی با تشکیل صندوق های خرد ویژه زنان روستایی گامهای مهمی در توانمندسازی زنان روستایی برداشته است.
همچنین در این همایش خانم پالایی مشاور و رئیس امور زنان فرمانداری شهرستان نکاتی را در خصوص برگزاری همایش و افزایش سطح مشارکت زنان روستایی در اشتغال و کاهش آن در مشکلات اقتصادی روستاها بیان کرد.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۴۹
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید