نگهداری هر نوع حیوان اهلی در محدوده روستا بلامانع است
۱۳۹۶/۱۰/۰۲

نگهداری هر نوع حیوان اهلی در محدوده روستا بلامانع است

اولین جلسه هم اندیشی و پرسش و پاسخ با کارشناسان حوزه های مختلف عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی با حضور معاون برنامه ریزی این سازمان در گناباد برگزار شد.
دکتر مهدی خسروی در جمع کارشناسان حوزه کشاورزی شهرستان گناباد گفت راهبرد سازمان تعامل با سرمایه گذاران بخش کشاورزی و پیگیری مستمر رفع موانع موجود است. وی افزود در همین راستا برای بررسی مشکلات صدور پروانه ها و مجوزهای گلخانه ها و دامداری های روستایی در شهرستان حضور یافته است.
وی گفت نگهداری هر نوع حیوان اهلی در محدوده روستا بلامانع است و مستلزم اخذ هیچ مجوزی نمی باشد. وی با اشاره به فشار مراکز بهداشتی به واحدهای دامداری در روستا برای خروج از روستا به آیین نامه نحوه نگهداری حیوانات اهلی مصوب 92/5/25 هیئت وزیران اشاره کرد و افزود این اقدام مراکز بهداشتی وجاهت قانونی ندارد و آئین نامه مذکور به وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی ابلاغ شده است.
مهندس علیرضا حسین زاده مدیر جهاد کشاورزی گناباد در این جلسه با اشاره به اینکه خشکسالی های پیاپی باعث روی آوردن مردم به پرورش دام سنگین و سبک اصلاح نژاد شده و احداث گلخانه ها شده است، خواستار اصلاح برخی آئین نامه ها برای سهولت در روند دریافت مجوزهای بخش کشاورزی شد. وی اولویت جهاد کشاورزی شهرستان را افزایش بهره وری آب از طریق احداث واحدهای گلخانه ای منطبق با شرایط اقلیمی و تولید در شهرستان و اجرای طرح های آبیاری نوین و اصلاح نژاد دام های سبک و سنگین دانست.
وی گفت با پیگیری های انجام شده محدودیت احداث گلخانه های با مساحت زیر 3000 مترمربع برطرف و متقاضیان می توانند حتی برای احداث 500 مترمربع نیز از تسهیلات بانکی بهره مند شوند
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۶۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید