احداث باغات در اراضی شیبدار
۱۳۹۶/۱۰/۱۲

احداث باغات در اراضی شیبدار

به گزارش روابط عمومی ؛ جلسه ای جهت بررسی راهکارها موانع و مشکلات احداث و توسعه باغات در اراضی شیبدار در محل جهاد کشاورزی شهرستان با حضور نمایندگانی از فرمانداری ، بخشداری کوهسرخ ، منابع طبیعی ، امور اراضی و تولیدات گیاهی برگزار شد.
به گفته سید ابوالقاسم موسوی مدیر جهاد کشاورزی دستورالعملهای لازم برای احداث باغ در اراضی شیبدار توسط وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده است که متشکل از یک دستورالعمل جامع احداث و اصلاح باغ در اراضی شیبدار و دستورالعملهای فنی لازم برای انجام کار می باشد.
وی افزود: احداث باغ در اراضی شیبدار مانع از فرسایش خاک شده و به عنوان عاملی برای مهار آبهای سطحی شناخته می شود و با توجه به اینکه بخش کوهسرخ دارای اراضی شیبدار مستعد احداث و همچنین توسعه باغات موجود می باشد بنابراین لازم است با همکاری و هماهنگی ادارات دخیل در کار بالاخص منابع طبیعی و امور اراضی راه برای انجام کار هموار گردد.
در ادامه با بحث و بررسی موضوع از طرف حاضران لزوم واگذاری اراضی مستعد احداث باغ و همچنین ارائه تسهیلات به متقاضیان و قوانین مرتبط با واگذاری ها  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در نهایت برای حفاظت از خاکهای زراعی که فرسایش آبی و بادی آنها را تبدیل به بستری لم یزرع نکند توصیه می شود این اراضی به باغ تبدیل شده و در این راستا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمادگی دارد آموزشهای لازم را به متقاضیان داده و در صورت تخصیص اعتبار تسهیلات لازم نیز واگذار گردد.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید