برگزاری جلسه کشت جایگزین طالبی با اولویت گل محمدی
۱۳۹۶/۱۰/۱۲

برگزاری جلسه کشت جایگزین طالبی با اولویت گل محمدی

به گزارش روابط عمومی جلسه ای با موضوع کشت جایگزین طالبی و با اولویت گل محمدی در محل سالن جلسات مدیریت و با حضور کشاورزان پیشرو طالبی کار کارشناسان مدیریت  و تحقیقات و نماینده فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
در این جلسه موسوی مدیر جهاد کشاورزی ضمن خوشامدگویی به مدعوین در خصوص وضعیت کشت طالبی و هدر رفت آب و سرمایه و عدم سود اوری این محصول نکاتی را عنوان کرد و بیان کرد با توجه به کاهش سطح آبهای زیرزمینی و بارندگیهای سالانه و همچنین مشکلاتی مانند کاهش قدرت خرید مردم و رقم طالبی که کشت می شود که بازارپسندی و ماندگاری کمی دارد نیاز به کشت جایگزین احساس می شود که در این زمینه مدیریت با برگزاری چندین جلسه کارشناسی گل محمدی را جایگزین مناسبی برای طالبی می داند.
در ادامه جلسه کشاورزان به بیان مشکلات کاشت و ترویج گل محمدی پرداخته و آموزشهای لازم در خصوص کاشت بازاریابی و تسهیلات مورد نیاز را از جمله اولویتهای خود دانستند.
در ادامه نماینده فرمانداری ارائه تسهیلات به متقاضیان بخش کشاورزی را از اولویتهای کارگزوه اشتغال شهرستان عنوان کرد
همچنین مهندس موسوی وجود شرکتهای فعال در زمینه فراوری و بسته بندی گیاهان داروئی در شهرستان را زمینه مناسبی برای بازاریابی و فروش محصول دانست و با بیان کرد هر سرمایه گذاری تمایل داشته باشد در زمینه فراوری گل محمدی فعالیت کند می تواند از تسهیلات اشتغال پایدار استفاده کند.
سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان 10 هکتار است که عمدتا در بخش کوهسرخ می باشد
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۳۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید