وزیر جهاد کشاورزی از طرح های کشاورزی گناباد بازدید کرد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۶

وزیر جهاد کشاورزی از طرح های کشاورزی گناباد بازدید کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به گناباد طرح آبیاری نوین باغات پسته آستان قدس را که با اعتبار 84 میلیارد ریال در سطح 600 هکتار اجرا شده بود افتتاح کرد.
با حضور وزیر جهاد کشاورزی و هیاتی از مدیران ارشد این وزارت، نماینده شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی، سامانه نوین آبیاری باغات پسته موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان وابسته به آستان قدس رضوی به وسعت 600 هکتار به بهره برداری رسید.
مهندس محمود حجتی در مراسم بهره برداری از سامانه های نوین آبیاری باغات پسته در شهرستان گناباد،تجهیز اراضی زراعی و باغی به سامانه های نوین آبیاری را از برنامه های اصلی وزارت جهاد کشاورزی در راستای مصرف بهینه و پایداری منابع آب اعلام کرد.
وی فراهم آوری زمینه دسترسی کشاورزان به دانش، تکنولوژی و ابزارهای جدید بشر برای تولید و فعالیت، از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود:در راستای آموزه های دینی که توصیه به فراگیری علم حتی در چین می نماید؛ باید دانش و فناوری های کشاورزی نظیر پایه ها و ارقام به روز و تجاری به منظور افزایش بهره وری در بخش کشاورزی در اختیار کشاورزان و باغداران قرار گیرد.
دکتر حمید بنایی نماینده مردم شهرستان های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در مراسم بهره برداری از سامانه های نوین آبیاری باغات پسته با اشاره به این که مهندس حجتی وزیری مطلع است و اشراف کامل بر مسائل و موضوعات کشاورزی دارد، اظهار داشت: ایشان مدیر اقدام و عمل است و اگر تدبیر و تمهید وزیر و اقدام و عمل به موقع وزارت جهاد کشاورزی در خرید زعفران نبود، زعفران کاران و زعفران کشور با آسیب جبران ناپذیری مواجه می شد.
وزارت جهاد کشاورزی امسال در اقدامی بی سابقه و با هدف حمایت از کشاورزان ۵۰ تن زعفران را از کشاورزان خریداری کرد.
در ادامه این سفر،وزیر جهاد کشاورزی از قنات قصبه در شهرستان گناباد بازدید کرد.
این قنات از قدیمی ترین قنوات ایران است که طول آن ۳۳ کیلومتر بوده و دارای ۴۲۷ میله چاه بوده و از دو رشته اصلی تشکیل شده و قدمت آن به ۲۲۵۰ سال می رسد.
براساس این گزارش، وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر به خراسان رضوی، گلخانه و واحد فرآوری آلوئه ورا در شهرستان گناباد را نیز مورد بازدید قرار داد.
این واحد فرآوری، سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن آلوئه ورا فرآوری شده را به صورت شربت در قالب فرمولاسیون خاص و با تکنولوژی روز تولید می کند.
با فعالیت این واحد، زمینه اشتغالزایی برای ۱۵ نفر به طور مستقیم و برای ۵۰ نفر به طور غیرمستقیم فراهم می شود.
مهندس حجتی در سفر امروز خود از طرح بیابان زدایی ۲۵۰ هکتاری با رویکرد مشارکتی و مردم محور در منطقه حسن ترک شهرستان گناباد نیز بازدید کرد.
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید