وزیر جهاد کشاورزی؛ اختصاص ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای قنات ها
۱۳۹۶/۱۰/۱۶

وزیر جهاد کشاورزی؛ اختصاص ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای قنات ها

وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از طرحها ی کشاورزی گناباد از مشهورترین قنات جهان بازدید کرد.
مهندس حجتی به نقش حیاتی قنات در کشور و خراسان رضوی نیز اشاره و بیان کرد: قناتها در تامین آب بسیار ارزشمند و حیاتی هستند. با وجود محدودیت منابع آبی باید با نگاه ویژه ای به قنات و تخصیص اعتبارات مناسب برای لایروبی و بهسازی آنها تلاش کرد. قنات بهترین روش دریافت آب از سفره های زیرزمینی بدون آسیب به طبیعت است.
وی گفت: در بودجه سال آتی کشور اعتبارات ملی برای قناتها به میزان 900 میلیارد ریال در نظر گرفته شد. علاوه بر آن اعتباراتی هم از منابع استانی و خودیاری مردمی به این بخش تخصیص می یابد.
حجتی به حمایت وزارت جهاد کشاورزی از تامین نهاده های دامی نیز اشاره و بیان کرد: بعد از دارو ضروریترین ارز تخصیصی دولت به تامین این نهاده ها اختصاص می یابد و تامین این ارز بدون وقفه ادامه دارد.
وی به واردات برخی محصولات از جمله ذرت و سویا با تعرفه پنج درصد هم اشاره و بیان کرد: دولت دوازدهم از هیچ تلاشی برای رونق و توسعه بخش کشاورزی دریغ نمی کند.
وزیر کشاورزی در ادامه نرخ کنونی شیر را هم مناسب توصیف و بیان کرد: کمبود نقدینگی مهمترین مشکلات دامداران است اما امیدواریم با همراهی نظام بانکی و پرداخت تسهیلات تنگناهای این بخش کاهش یابد.
 
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۴۴
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید