مهمترین اهداف در بخش کشاورزی را می توان ساماندهی تولیدات، علمی کار کردن، استفاده از تکنولوژی های نوین، کاهش ضایعات و بالا بردن بهروری است
۱۳۹۶/۱۱/۰۴

مهمترین اهداف در بخش کشاورزی را می توان ساماندهی تولیدات، علمی کار کردن، استفاده از تکنولوژی های نوین، کاهش ضایعات و بالا بردن بهروری است

    فرماندار تربت جام گفت: اولویت بخش کشاورزی صادرات محصولات باشد تا رونق بیشتر به این عرصه وارد شود و دولت واردات را تقلیل می دهد تا کشور مستقل بماند.

مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام ظهر امروز در جلسه تجلیل از برترین های بخش کشاورزی  که در محل سالن بزرگ جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد با اشاره به مهمترین اهداف بخش کشاورزی گفت: مهمترین اهداف در بخش کشاورزی را می توان ساماندهی تولیدات، علمی کار کردن، استفاده از تکنولوژی های نوین، کاهش ضایعات و بالا بردن بهروری است که باید دنبال ایجاد و بدست آوردنش باشیم.

حمیدی با اشاره به رتبه کشاورزی تربت جام در استان خراسان رضوی افزود: کشاورزی تربت جام مقام اول تا چهارم در تولید را دارد اما شاهدیم محصول روی دست کشاورز می ماند و بازار فروش و فرآوری نداریم.

وی ادامه داد: نگاه دولت بر توسعه کشاورزی می باشد و محصول خربزه که بیشترین میزان تولید را دارد ۳۰ درصد فرآوری صورت می گیرد و صنعت فرآوری حلقه مفقود این منطقه است

فرماندار تربت جام با اشاره به ورود تکنولوژی به عرصه کشاورزی عنوان داشت: قرن ۲۱ دوره پیشرفت و توسعه علم می باشد که لازم است کشاورزان و  مدیران در همه عرصه ها به توسعه و تکنولوژی توجه عمیق داشته باشند.

حمیدی خاطر نشان کرد: اجرای صحیح و توجه به اقتصاد مقاومتی الویت اول حاکمیت و نظام است که لازم است همراه با افزایش بهروری و به رعایت معیارهای تولید همراه با کیفیت توجه شود.

وی با اشاره به منابع آبی منطقه بیان کرد: منابع آبی شهزستان با مشکل مواجه هست و نمی توانیم از این موضوع گذر کنیم زیرا دولت و مردم ضرر می کنند باید تمرکز بیشتری به نحوه استفاده از منابع آب داشته باشیم و بهینه استفاده کنیم.

فرماندار تربت جام با اشاره به اولویت بخش کشاورزی و کشور ابراز داشت: اولویت بخش کشاورزی صادرات محصولات است تا رونق بیشتر به این عرصه وارد شود و واردات را تقلیل دهیم تا کشور مستقل بماند.

حمیدی با اشاره به تسهیلات دولت برای رونق اقتصادی یاد آور شد: صندوق توسعه ملی برای طرح های کشاورزی و دیگر بخش های اقتصادی تسهیلات در نظر گرفته است که فعالین اقتصادی می توانند از این فرصت استفاده کنند.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید