تربت جام مقام اول سطح اجرای آبیاری تحت فشار در استان خراسان رضوی
۱۳۹۶/۱۱/۲۳

تربت جام مقام اول سطح اجرای آبیاری تحت فشار در استان خراسان رضوی

مدیرجهادکشاورزی تربت جام : کمک ۸۵درصدی بلاعوض دولت وازطرفی کم آبی شدید ، عامل اصلی گرایش کشاورزان این منطقه ی مرزی به سمت اجرای سیستمهای آبیاری تحت فشار است .

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، طرح آبیاری تحت فشار متعلق به امیررضا رضایی سرایدارچی در تربت جام افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
این طرح در 64 هکتار از اراضی بخش مرکزی شهرستان و با هزینه ای بالغ بر 4میلیاردو550 میلیون ریال اجرا شد .
مهندس خوشخو گفت : دولت برای اجرای سیستم های آبیاری نوین (آبیاری تحت فشار) 85 درصد کمک بلاعوض به کشاورزان می دهد که در این طرح ، مبلغ 3میلیاردو780 میلیون ریال آن بلاعوض و مبلغ 770 میلیون ریال آن خودیاری مالک می باشد .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام افزود : تربت جام یکی از قطب های مهم تولید استان پهناور خراسان رضوی است که باتوجه به افت منابع زیرزمینی آب ، می بایستی به سمت اجرای سیستم های نوین آبیاری روی آورد که با اجرای این روش ها راندمان در سیستم آبیاری بارانی به 75 درصد و در سیستم آبیاری قطره ای به 95 درصد خواهد رسید.  
خوشخو تصریح کرد :
مدیرجهادکشاورزی تربت جام ، مهمترین مزایای آبیاری با روش های بارانی و قطره ای را کاهش آفات و کاهش دفعات سم پاشی ، کاهش هزینه تمام شده محصول ، تولید محصول با کیفیت و کمیت بهتر ، صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی، کاهش علف های هرز و بهبود کمی و کیفی تولید دانست .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام  خاطرنشان کرد که در دولت تدبیرو امید 85 درصد اجرای این طرح به صورت بلاعوض به کشاورزان داده می شود و این بهترین فرصتی است که امیدواریم کشاورزان ما از آن استفاده نمایند .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام درادامه بیان داشت : تربت جام با بیش از 20 هزار هکتار اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار ( زراعی و باغی ) بیشترین سطح اجرا را در استان به خود اختصاص داده است .

 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۳۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید