بیش از ۶۷ میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه محصولات کشاورزی
۱۳۹۷/۰۱/۰۷

بیش از ۶۷ میلیارد تومان خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه محصولات کشاورزی

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: خسارت ناشی از سیل، سرمازدگی، تگرگ و خشکسالی به حوزه کشاورزی شهرستان 677 میلیارد ریال برآورد گردیده است.
محمد علی فرهمندراد با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی های بعمل آمده و اعزام سریع ارزیاب های صندوق بیمه بانک کشاورزی به مناطق خسارت دیده، فرآیند ارزیابی میزان خسارت ها انجام و پرداخت غرامت به خسارت دیدگان صورت پذیرفته است.
وی با بیان اینکه از مجموع سطح زیرکشت 45368 هکتار آبی شهرستان در سال زراعی 97-96 در سطح 2450 هکتار محصولات زراعی بهاره و 11463 هکتار محصولات زراعی پاییزه تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته که افزایش 40درصدی نسبت به سال قبل دارد. در سال قبل سطح زیر کشت بیمه شده محصولات زراعی بهاره 936 هکتار و پاییزه 8891 هکتار بوده است.
 
وی افزود: غرامت پرداختی به خسارت دیدگان حوادث در سال زراعی 95-96 26.5 میلیارد ریال شامل نزدیک به 13 میلیارد ریال محصولات زراعی، غرامت پرداختی محصولات باغی 4.5 میلیارد ریال و غرامت پزداختس دام و ظیور قریب به 9 میلیارد ریال بوده است.
فرهمندراد در حوزه دام نیز از افزایش پوشش بیمه شده خبر داد که در سال زراعی قبل 11966 راس دام بوده که در شش ماهه اول سال زراعی جدید این عدد به 18741 راأس افزایش یافته است.
 
وی  برگزاری کلاس های توجیهی، ترویجی در روستاها برای کشاورزان، استقرار نیروهای بیمه گر درمراکز جهادکشاورزی و مراجعه به روستاها و استفاده از توان و همکاری شرکت های تعاون روستایی و تولید و همچنین فعال شدن ستاد بیمه ای شهرستان و کارگروه های تخصصی تولیدات گیاهی و تولیدات دامی متشکل از همکاران جهادکشاورزی، بانک کشاورزی، صندوق بیمهف اتحادیه و شرکت های تعاونی و نمایندگان کشاورزان و دامداران را از جمله اقدامات ترویجی در راستای آشنایی هر چه بیشتر کشاورزان با بیمه و توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی در سطح شهرستان عنوان نمود
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید