مهاجرت روستائیان سوار بر قطار خشکسالی
۱۳۹۷/۰۳/۰۲

مهاجرت روستائیان سوار بر قطار خشکسالی

مدیرجهادکشاورزی تربت جام : پدیده خشکسالی طی چندسال اخیر باعث مشکلات عدیده ای برای روستائیان این شهرستان شده است و به یک بحران تبدیل شده است .

اصغر خوشخو مدیرجهادکشاورزی تربت جام گفت : میزان بارندگی و پراکنش آن تاکنون در این شهرستان مناسب نبوده و عدم بارندگی و کمبود رطوبت و افزایش دما در پائیز باعث کاهش پنجه دهی مزارع غلات شده وهمچنین عدم نزولات جوی باعث فقر مراتع و صنعت دامپروری را دچار مشکل نموده که بعلت لاغری مفرط دام ها و عدم نقدینگی دامداران جهت تغذیه دستی بیشتر دام های داشتی منطقه روانه بازار فروش می گردد.
خوشخو افزود : پدیده خشکسالی یک سال بوجود نیامده که در صورت بارش بارندگی در یکسال رفع گردد .
مدیرجهادکشاورزی تربت جام تصریح کرد : خشکسالی طی چندساله اخیر بعنوان یک واقعیت درآمده و رفته رفته سبک زندگی مردمان این منطقه را نیز تغییر داده و در این بین روستائیان بیشترین تاثیر را از این بحران و طعم تلخ بی آبی می چشند و از شغل کشاورزی به کارگران ساختمانی و شغل های کاذب تبدیل می شوند و باتوجه به مرزی بودن منطقه و عدم توسعه واحدهای صنعتی جهت جذب نیروی کار بستر خیلی از انحرافات ومشکلات اجتماعی را برای مردم فراهم می کند .
خوشخوبیان کرد : اختصاص اعتبارات جهت مرمت و احیاء قنوات و انتقال آب و توجه به اشتغال روستائیان و کاهش بورکراسی اداری و بانکی می تواند باعث ایجاد شغل های پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستائیان گردد .

 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۵۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید