رییس جهادکشاورزی منطقه صالح آباد از آغاز برداشت گندم در مزارع خبر داد
۱۳۹۷/۰۳/۳۰

رییس جهادکشاورزی منطقه صالح آباد از آغاز برداشت گندم در مزارع خبر داد

به گزارش روابط عمومی  جهادکشاورزی منطقه صالح آباد ، مهندس نعمتی در بازدید از برداشت مزارع گندم  با اعلام این خبراظهارکرد: از مجموع 14هزار و یکصدو پنجاه هکتار ازاراضی زیر کشت گندم در منطقه ، 1650 هکتار اراضی آبی و 12 هزار و پانصد هکتار اراضی دیم هستند.
گل حسن نعمتی با اشاره به پیش بینی تولید گندم  در منطقه در سال جاری، ادامه داد: پیش بینی می شود امسال 5 هزار تن گندم در منطقه صالح آباد تولید شود.
این مسئول با بیان اینکه بر اساس برآوردهای انجام شده انتظار داریم امسال شاهد خرید تضمینی 4 هزار تنی گندم در منطقه باشیم، افزود: متولی خرید تضمینی گندم در منطقه ، شرکت غله و خدمات بازرگانی  تربت جام  و سازمان تعاونی روستایی نیز به عنوان مباشر شرکت غله را کمک خواهد کرد.
نعمتی با اشاره به قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی گندم، ادامه داد: قیمت خرید تضمینی گندم با چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیرمفید و حداکثر با دو درصد سن زدگی مبلغ 13 هزار ریال تعیین شده است.
این مسئول میزان بذور اصلاح شده توزیعی در منطقه طی سال زراعی جاری را 225 تن عنوان کرد و افزود: این میزان بذر برای کشت گندم آبی و دیم توزیع شده است.
نعمتی یادآور شد: میزان کودهای شیمیایی 850 تن بوده که در راستای حمایت هر چه بیشتر از زارعین و افزایش کیفیت محصول بین کشاورزان توزیع شده است.
ایشان با بیان اینکه برداشت گندم در منطقه به صورت مکانیزه انجام می گیرد، ادامه داد: برای این منظور 14 دستگاه کمباین بومی برای برداشت غلات در منطقه به کار گرفته شده است.
رییس جهادکشاورزی منطقه صالح آباد یادآور شد: به منظور تولید گندم با کیفیت امسال مبارزه با آفت سن گندم در سطح گسترده ای از اراضی که زیر کشت گندم قرار گرفته بود انجام گرفت و در این راستا شاهد مبارزه با سن گندم در 473  هکتار از اراضی منطقه بودیم.
نعمتی با بیان اینکه پرداخت بهای گندم خریداری شده توسط بانک های عامل پرداخت می شوند، اعلام کرد: بانک عامل در این زمینه بانک کشاورزی است که این امر در جلسه هماهنگی گندم مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقرر شده بهای گندم در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت شود.
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۴۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید