اجرای پروژه احیا و مرمت ۱۸ رشته قنات در شهرستان نیشابور
۱۳۹۷/۰۶/۱۵

اجرای پروژه احیا و مرمت ۱۸ رشته قنات در شهرستان نیشابور

لایروبی و مرمت 18 رشته قنات در شهرستان در دست اجرا است.
معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور اظهار داشت: منابع لازم برای اجرای عملیات احیا و مرمت 18 رشته قنات از محل اعتبارات کمک های فنی اعتباری ویژه بازسازی و نوسازی قنوات و اعتبارات ارتقاء شاخص های اقتصادی سال 96  تخصیص‌یافته که کار مرمت و لایروبی این 18 رشته قنات در دست اقدام است.
محمد علی فرهمندراد با اشاره به میزان اعتبار در نظر گرفته‌ شده برای اجرای این طرح ها گفت: اجرای این‌گونه پروژه‌ها به‌تنهایی با اعتبارات دولتی امکان‌پذیر نبوده و لازم است تا کشاورزان و ذی‌نفعان نیز در اجرای آن مشارکت داشته باشند.
وی افزود: برای اجرای این پروژه‌ها به طول تقریبی 7000 متر لایروبی و مرمت قنات، مبلغ شانزده هزار و پانصد میلیون ریال اعتبار بلاعوض از محل مزبور در نظر گرفته‌شده است.
فرهمندراد اذعان کرد: این میزان اعتبار صرف اجرای عملیات  کول گذاری، طوقه گذاری، باربرداری، بغل بری، حفر چاه و نصب درپوش می گردد.
وی تصریح کرد: میزان مشارکت کشاورزان و بهره برداران حداقل به میزان 15 درصد می باشد که با تامین آن بخشی از هزینه‌های عملیات احیا و مرمت به اجرا می رسد.
مدیر جهادکشاورزی نیشابور افزود: در سال گذشته نیز  مبلغ 2 هزار و 225 میلیون ربال از محل اعتبارات سال 95 برای 5 رشته قنات به طول تقریبی742 متر لایروبی و مرمت تخصیصی صورت پذیرفت که نتیجه آن افزایش دبی آب قنات و بهبود وضعیت آبیاری محصولات کشت شده برای کشاورزان می باشد .
 


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۵۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید