قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در بیش از ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی
۱۳۹۷/۰۶/۲۰

قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در بیش از ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مشهد : به منظور جلوگیری از تغییرکاربری در اراضی کشاورزی و ساخت و سازهای غیرمجاز در بخش مرکزی شهرستان و روستای حصارافغان و به دستور معاون محترم دادستان و رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال ، عملیات قلع و قمع این ساخت و سازها در مساحتی بالغ بر 10 هکتار انجام گردید.
مهندس جوانبخت مدیرجهادکشاورزی شهرستان مشهد گفت: در این مرحله از عملیات بیش از 50 مورد دیوار کشی و ساخت بنا که بطور غیرمجاز اقدام به تغییرکاربری نموده اند تخریب می گردد. ایشان در ادامه گفت: رصد و پایش زمین های کشاورزی و حفظ کاربری آنها توسط اداره امور اراضی جهادکشاورزی شهرستان بطور مستمر انجام می گردد و به دستور مقام عالی وزارت و دادستان محترم استان با اینگونه موارد بدون کوچکترین اغماضی برخورد می گردد و برای ساخت و سازهای غیرمجاز فقط حکم تخریب ساخت و ساز و جزای نقدی به میزان یک تا سه برابرارزش محل اجرا می گردد.
جوانبخت در پایان خطاب به شهروندان مشهدمقدس گفت: شهروندان عزیز قبل از خرید هرگونه اراضی در خارج از محدوده طرح هادی روستاها و در حریم شهر می توانند از اداره امور اراضی جهادکشاورزی راهنمایی های لازم را اخذ نمایند تا دچار مشکلات متعدد و ضرر و زیان مالی نشوند.
ایشان در پایان گفت: عموم همشهریان عزیز در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز در خارج از محدوده روستا و شهر در اراضی کشاورزی می توانند با شماره 131 گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی تماس حاصل نمایند و گزارشات خود را اعلام نموده که در اسرع وقت مورد برسی و اقدام لازم قرار می گیرد


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۸۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید