رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تولید دام سبک در استان  چندین برابر پالایشگاه خانگیران در آمد زاست
۱۳۹۷/۰۷/۱۱

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تولید دام سبک در استان چندین برابر پالایشگاه خانگیران در آمد زاست

در شرایطی که بسیاری از فعالیتهای اقتصادی با مشکلاتی مواجه می شوند وضع محصولات کشاورزی از لحاظ بازرگانی و قیمت تولید در سطح خوبی است که نتیجه تلاش و زحمات سازمانی تمام همکاران جهاد کشاورزی خراسان رضوی است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان این مطلب در جمع روسای امور دام جهاد کشاورزی شهرستانها اظهار داشت: ما کشاورزانی داریم که شاید مدارک علمی نداشته باشند ولی باهوش و دانا و خردمند هستند و در جهت تامین منافع اقتصادی شان طراحی می کنند که باید اینگونه افراد شناسایی شده و مورد احترام قرار گیرند و در چارچوب طرحهای سازمانی قرار گیرند.
مجتبی مزروعی افزود: بخش کشاورزی خراسان رضوی از نظر شاخصهای توسعه و مصرف آب و بهره وری  از آب، براساس متر مکعب، توسعه یافته نیست و این عقب ماندگی باید جبران شود.
وی با اشاره به اینکه 36 درصد اقتصاد کشاورزی خراسان رضوی در حوزه امور دام است  گفت : در حوزه امور دام پرورش دهنده و صادر کننده هستیم ولی کار علمی نکردیم و با وجود اینکه  تامین  78 درصد گوشت قرمز از طریق دام سبک است در چند ساله اخیر، تمرکزما بر " دام سنگین و تولید شیر " بوده است.
وی خاطر نشان کرد: اگر ما ازبابت مصرف گوشت قرمز جامعه آسوده خاطر باشیم تولید دام سبک در خراسان رضوی چندین برابر پالایشگاه خانگیران در آمد زا خواهد بود  و باتوجه به قیمت دام زنده در کشور های حاشیه خلیج فارس خواهیم دید که ظرفیت اقتصادی  بالایی در این زمینه  برای استان ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: به محض اینکه از این نابسامانی اقتصادی آسوده شویم ما" طرح  اقتصادی تولید دام سبک برمبنای صادرات "  را در این استان اجرا خواهیم کرد و من قول میدهم  این طرح به  یکی از بخشهای اقتصادی موثر استان، تبدیل شود.
مجتبی مزروعی بیان کرد: ما باید با یک نگاه ملی و یک مدیریت علمی و فنی با کمتر از 50 درصد آب موجود دراستان، با عزت و افتخار زندگی کرده و غذای جامعه مان  را تامین کنیم.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹۱
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید