بازدید مسئولین از مناطق عشایری سبزوار
۱۳۹۷/۰۷/۱۸

بازدید مسئولین از مناطق عشایری سبزوار

 با حضور مهندس برغمدی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سبزوارمراسم زنگ عشایر در روستای عشایری ذوالفرخ سبزوار برگزار شد. در این مراسم ،  مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، معاون فرماندار ، مدیر جهاد کشاورزی ، مدیر آموزش و پرورش و مسئولین استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند
در این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی جاری هفت هزار دانش آموز عشایری در 220 آموزشگاه عشایری این استان تحصیل می کنند.
قاسمعلی خدابنده افزود: تعداد دانش آموزان عشایر در چهار سال گذشته 2 برابر شده و پوشش تحصیلی این دانش آموزان افزایش چشمگیر یافته است.
وی اظهار داشت: در سال 92 حدود سه هزار و 600 دانش آموز عشایری در خراسان رضوی مشغول تحصیل بودند که این تعداد در سال تحصیلی جاری به هفت هزار دانش آموز افزایش یافته است.
خدابنده گفت: در صورتی که یک دانش آموز در مناطق محروم و عشایری شرایط ورود به مدرسه را نداشته باشد کلاس درس برای آن دانش آموز برپا می شود بطوریکه هم اکنون مدرسه عشایری برای یک دانش آموز نیز در این استان دایر است.
وی افزود: در راستای عدالت آموزشی فرصت های برابر یادگیری برای همه دانش آموزان بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار فراهم است و تلاش شده هیچ دانش آموزی از تحصیل محروم نشود.
 


منبع : هاشمی
تعداد بازدیدها : ۶۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید