رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تمام عرصه‌های فعالیت اقتصادی کشاورزی در طول ۵ سال آینده زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرارمی گیرد
۱۳۹۷/۰۷/۲۴

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تمام عرصه‌های فعالیت اقتصادی کشاورزی در طول ۵ سال آینده زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرارمی گیرد

همایش بزرگ بیمه گزاران مختلف بخش کشاورزی استان خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیر امور شعب بانک کشاورزری ، مدیر امور شعب صندوق بیمه کشاورزی کشور، مدیر ستاد بحران استانداری ، مسئولین و کارشناسان بیمه کشاورزی استان و تعداد زیادی از بیمه گزاران این بخش شامل کشاورزان ، دامداران و تولید کنندگان در مشهد برگزار گردید .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این همایش طی سخنانی اظهار داشت:زمانی که نگاه دولت ومجلس ، حمایت و سرمایه گذاری  در بخش کشاورزی  بوده  ، کشاورزی ما  تولید محور و اقتصادی شده است . رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد : به همین دلیل  با وجودی که سطح زیر کشت ونیز منابع آبی ما کمتر شده است امروز ما نه تنها برای تولید مشکلی نداریم بلکه در بسیاری از محصولات  خود کفا هستیم و بسیاری از  واحد های تولیدی ما ظرفیت تولید سه برابری دارند و امروز موضوع مهم ما فقط بحث صادرات و پیدا کردن بازار است که الحمدالله در این خصوص نیز مشکلی نداریم .
مجتبی مزروعی با انتقاد ازکسانی که مدعی مصرف زیاد آب دربخش کشاورزی هستند گفت: در همه دنیا نیز اینگونه است و آبی که مصرف می شود برای تولید محصولات غذایی جامعه است از اینرو ما باید از طریق( تغییر شیوه تولیدات کشاورزی، ایجاد گلخانه ها و زیر سقف بردن تولیدات کشاوری، استفاده از سامانه های آبیاری  نوین، تهیه ابزارومکانیزاسیون لازم و نیز با سرمایه گذاریهای مختلف )، شرائط را برای تولید مکانیزه کشاورزی با مصرف آب کم، فراهم کنیم.
وی به موضوع بیمه کشاورزی  اشاره کرد و بیان نمود: صنعت بیمه از شاخصهای  مهم توسعه است  و ما باید با جذب سرمایه  وتوسعه سطح  این صنعت در بخش کشاورزی برای سرمایه گذاری  ،  امنیت ایجاد نمائیم .
 وی افزود : صندوق بیمه کشاورزی خراسان رضوی ( بصورت نمونه و الگویی در کشور) با در اختیار گرفتن مدیریت منابع  ونیز مصارف در استان" پرداخت خسارتها را  بصورت واقعی ، به اندازه و  در کوتاهترین زمان ممکن" دنبال می کند.
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسن رضوی  ادامه داد: بیمه یک پشتوانه است و امنیت  سرمایه گذاری را در حوزه کشاورزی تضمین می کند پس ما باید برای تقویت صنعت بیمه در حوزه کشاورزی  آن را ترویج و سطح  بیمه محصولات را افزایش دهیم چون بیمه ما یک بیمه ضعیف است و دولت هم نمیتواند از محل منابع دولتی  آن را افزایش دهد.
این مقام مسئول گفت : برنامه‌ای در دست تدوین است که در آن مقرر شده تمام عرصه‌های فعالیت اقتصادی کشاورزی در طول ۵ سال آینده زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گیرند.
مهندس مزروعی  با اشاره به اینکه "ما در بحث بیمه یک نگاه زیر ساختی اساسی داریم "  بر ترویج و توسعه این مهم در میان کشاورزان و تولید کنندگان تاکید کرد.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۰۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید