بیش از ۱۶ هزار تن سیب درختی از باغ‌های نیشابور برداشت می‌شود
۱۳۹۷/۰۸/۰۳

بیش از ۱۶ هزار تن سیب درختی از باغ‌های نیشابور برداشت می‌شود

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی نیشابور گفت: بیش از 16 هزار تن سیب درختی از باغ‌های نیشابور برداشت میشود.
محمد علی فرهمند راد افزود: سطح زیرکشت سیب درختی در نیشابور 1 هزار و 112 هکتار است که از این میزان، 1 هزار و 100 هکتار بارور و 12 هکتار غیر بارور است.
وی بیان کرد: عملکرد 18  تن در هر هکتار این محصول بالغ بر 16 هزار تن سیب برداشت می شود . باوجود بروز سرمای دیررس بهاره در پاره ای از باغات سیب که باعث کاهش محصول گردید لیکن درمجموع تولید شهرستان کاهش محسوسی نداشته است .
مدیر جهاد کشاورزی نیشابور ادامه داد: ارقام کشت شده این محصول در نیشابور شامل سیب قرمز، سیب زرد، عباسی و ارقام بهاره است.
فرهمندراد با اشاره به سود کشاورزان از این محصول عنوان کرد: باغداران نیشابور از محل تولید سیب در سال جاری، بالغ 312 میلیارد ریال سود ناخالص می‌برند.
وی به باغداران توصیه کرد: با توجه به مزایای فراوان استفاده از سایبان در باغات سیب مانند کاهش مصرف آب ، پیشگیری از خسارت تگرگ ، پیشگیری از آفتاب سوختگی و...توصیه نمودند از این فرآوری جدید استفاده نمایند.
همچنین از ارقام اصلاح شده استفاده نموده و نهال را از نهالستان های مجوز دار تهیه نمایند. تغذیه مناسب و مبارزه به موقع با کرم سیب با مشاوره کارشناسان پهنه از جمله موارد مورد تآکید است.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید