جلسه  کارگروه  پدافند غیر عامل  در حوزه  کشاورزی برگزار گردید
۱۳۹۷/۱۰/۰۴

جلسه کارگروه پدافند غیر عامل در حوزه کشاورزی برگزار گردید

جلسه کارگروه پدافندغیرعامل در حوزه کشاورزی با حضور مهندس مزروعی رئیس سازمان جهادکشاورزی ، مدیران و مسئولین ادارات کل و وابسته کشاورزی استان همچنین مدیران و نمایندگان ادارات کل مرتبط با پدافند غیرعامل کشاورزی استان و سایر اعضا کارگروه برگزار گردید .

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان در این جلسه با اشاره به اهمیت پدافندغیرعامل در حوزه کشاورزی گفت:  از بارزترین شاخص ها در این مواقع اطلاع رسانی و خدمت رسانی مناسب می باشد.
 وی ادامه داد : با توجه به  این شاخص های مهم اطلاع رسانی و خدمت رسانی از ناحیه منابع انسانی مسئول ؛ ایمن ساختن  مجموعه های اداری و محل استقرار نیروی انسانی و مدیریت ، از ضروریترین اقدامات در حوزه پدافند غیر عامل و مقابله با حوادث و پدیده ها می باشد تا مجموعه های اداری در این خصوص باچالشی  روبرو نشویم.
مهندس مزروعی اظهار داشت : در حوزه پدافند غیر عامل کشاورزی دامنه کار بسیار وسیع وگسترده ای داریم  و چنانچه هر کدام از این حلقه های تولیدی صدمه ببیند قطعا بخشی از جامعه را با شو ک  روبرو خواهد کرد که  خود بهانه ای میشود برای ایجاد بحران در کشور که نمونه اش آنفولانزای سال گذشته که در سطح کشور بحران افزایش قیمت تخم مرغ را ایجاد نمود.
وی افزود:  در بحث آب حساسیت ما جلوگیری از روبرو شدن با چالشها است زیرا حیات و ممات ما وجود آب است و ما در برنامه هایمان در حوزه آب و خاک سعی در رعایت اصول پدافند غیر عامل داریم .
مجتبی مزروعی  همچنین با اشاره به مصرف زیاد برق در حوزه کشاورزی ارائه یارانه مستقیم به  تولید کنندگان این حوزه برای ایجاد پنل های خورشیدی بجای یارانه سوخت که در چند لایه انجام میشود را نیز راهگشای این کار دانست .
وی ادامه داد : ما باید در جهت کاهش وابستگی بخش کشاورزی به شبکه برق سراسری برنامه ریزی نمائیم  که این به نفع کشور و منافع ملی ما است زیرا برق شبکه سراسری کشور ضمن هزینه های بسیار زیاد ممکن است دچار افت ولتاژ بشود که در این صورت قطع و وصل آن  به تولید و تجهیزات ما بسیارصدمه می زند .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان   در بخش پایانی صحبتهایش ضمن انتقاد از اقدامات سخت گیرانه برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اظهار داشت  : مسیر سخت سرمایه گذاری در کشور از موانع سخت توسعه است وچنانچه برای این اشتغال تدبیری نشود جدای از تهدیدات نظامی و سیاسی روزی امنیت  ما را تحت شعا ع خواهد داد . لذا باید تدبیر کنیم و در جهت جذب سرمایه و سرمایه گذاری مسیر را تسریع و تسهیل نمائیم و نباید نگاه ما سخت گیرانه شود که سرمایه ها از بخش فرار کند .
وی افزود :ما دو تهدید عمده را باید با  همت و تلاش و جدیت  و سخت کوشی پاسخ درست و کاملی بدهیم یکی بحث آب و دیگری بحث اشتغال است .
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید