مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی خراسان رضوی معرفی شد
۱۳۹۸/۰۱/۱۱

مدیر شیلات و آبزیان جهاد کشاورزی خراسان رضوی معرفی شد

مراسم معرفی مدیر جدید شیلات و آبزیان استان با حضور مهندس صالحی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، معاونین و نیز تعدادی از مدیران و کارشناسان شیلات استان برگزار گردید.

مهندس صالحی سرپرست جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در این مراسم  گفت : بخش کشاورزی علیرغم ناملایمات طبیعی و کمبود بارش  در سالهای اخیر رونق و تولید خوبی داشته است .
وی با اشاره وضعیت شیلات و آبزیان استان تولید بیش از 10 هزارتن در سال  سند افتخاراستان و مدیریت آقای مهندس مهدی زاده  دانست.
مهندس صالحی با اشاره به میانگین کم مصرف آبزیان در استان نسبت به کشور و جهانی افزود : باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی مصرف آبزیان را که برای سلامتی نیز بسیار مفید است  بیش از پیش در دستور کار خود قرارداده و  ترویج و اشاعه دهیم  .
وی با اشاره به افزایش قیمت در تولید و نیز تاثیر آن در مصرف و سبد غذایی مردم گفت :  راه برون رفت از این وضعیت حمایت و پشتیبانی از توسعه و افزایش تولید است  تا تعادل قیمتها بوجود آید و مصرف مردم بالا برود.
مهندس مهدی زاده مدیر سابق شیلات و آبزیان استان نیز که به تازگی به افتخار بازنشستگی نائل شده است در ابتدای  این مراسم گفت  :  در سال 86 با توجه به تقسیم استان اعداد تولید و مصرف  آبزیان در استان افت زیادی پیدا کرد
 به گونه ای که  تولید ما به 1500 تن  و مصرف نیز به کمتر از سه کیلیو رسیده بود که با برنامه ریزی و کار تخصصی و کارشناسی امروز تولید ما به بیش از 10 هزارتن و مصرف بیش از 6کیلو 400 گرم رسیده است و این افتخار کارشناسان و مدیریت شیلات و آبزیان استان  است .
 وی ادامه داد با توجه به پتانسیل خوب استخرهای ذخیره آب کشاورزی که اگر با همین انرژی  ادامه پیدا کند تا سه سال آینده پیش بینی 20 هزار تن را داریم .
مهندس سید مهدی هدایتی مدیر جدید شیلات نیز در سخنانی با توجه به انسجام و هماهنگی و همدلی کارشناسان مدیریت شیلات  گفت :  برنامه ریزی و اقدام ما در دوران جدید  ادامه  مسیر اقدامات گذشته در جهت افزایش و توسعه و تولید آبزیان   خواهد بود.
در پایان از زحمات مهندس مهدی زاده در زمان تصدی مسئولیت شیلات استان تشکر و قدرانی شد و آقای مهندس سید مهدی هدایتی بعنوان مدیر جدید شیلات و آبزیان استان معرفی گردید.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۷۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید