رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد:  تاسیس واحد های مرکز خدمات کشاورزی خصوصی در دهستانها
۱۳۹۸/۰۶/۰۷

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خبر داد: تاسیس واحد های مرکز خدمات کشاورزی خصوصی در دهستانها

جلسه شورای عمومی معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی با موضوع ارائه اقدامات معاونت برنامه ریزی و تجلیل از همکاران برتر با حضور رئیس سازمان برگزارگردید.

در این جلسه ابتدا معاون برنامه ریزی و امو اقتصادی گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط  این معاونت را ارائه کرد.
سپس مدیران وروسای ادارات فعالیت های انجام شده را تشریح و پیشنهادات خود را اعلام نمودند. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز  در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت:
مجموع خرید گندم در سال جاری به 510 هزار تن رسید که از این میزان 485 هزار تن توسط مراکز خرید اعم از تعاون روستائی ، سیلو ها و بخش خصوصی (که معین بوده است )خریداری شده  است.
محمد رضا اورانی افزود: علاوه بر این مقدار13 هزارو 200  تن به عنوان بذر خریداری شده و 10 هزار تن هم توسط کارخانجات آرد خرید شده است درحالیکه  پیش بینی خرید 460 هزار تن بوده است.
وی خاطر نشان کرد: باتوجه به میزان خرید گندم در سال گذشته (331 هزار تن) خرید سال جاری  حدود 54 درصد افزایش داشته است، خراسان رضوی اولین استانی است که نسبت به سال گذشته افزایش خرید داشته است واین امر جز با انسجام و هماهنگی واحد های ذیربط درون بخش و برون بخش امکان پذیر نبود.
وی  با اشاره به اینکه سطح ابلاغی کشت  گوجه فرنگی در خراسان رضوی 12 هزارو 500 هکتار می باشد  ادامه داد:  سطح کشت شده گوجه فرنگی بایستی در سامانه جامع پهنه بندی ثبت شده باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: خرید تضمینی گوجه فرنگی به قیمت 1100 تومان صورت خواهد پذیرفت ودر این خصوص با چند کارخانه در شهرستان های قوچان ،نیشابور ، چناران و مشهد قرارداد منعقد شده است.
محمد رضا اورانی عنوان کرد: در سالجاری کشت 50 هزاری کلزا  در دست اقدام  می باشد ، با توجه به  تاکید مقام معظم رهبری در خصوص کاهش وابستگی به روغن و نیز نقش این محصول در افزایش حاصلخیزی خاک، کاهش وابستگی به واردات کنجاله سویا (از طریق جایگزینی آن با کنجاله کلزا ) ،  امیدواریم با بسیج امکانات و همکاری مدیریت های ذیربط، به سطح مورد نظر دست پیدا کنیم.
وی از تاسیس واحد های مرکز خدمات کشاورزی خصوصی در دهستان های استان خبر داد  که طبق برنامه ریزی انجام شده در طی دوره 4 ساله بایستی این مراکز تالسیس شود و  بخشی از وظایف کنونی جهاد کشاورزی مثل امور مربوط به تسهیلات به این مراکز واگذار گردد.
وی بیان کرد:  هدف سازمان این است که از تمامی بهره برداران بخش از خرده مالکان گرفته تا بزرگ مالکان حمایت های لازم صورت بگیرد تا بتوان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را افزایش داده ، امنیت غذائی را ارتقا داده واز مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری نمود.
وی اظهار کرد: در دوره های زمانی مختلف در طی سال با توجه به عملکرد و اقدامات مناسب   معاونت ها و مدیریت ها از همکاران فعال و برتر آن مجموعه تقدیر و تشکر صورت خواهد گرفت .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه تامین نیروهای مستعد و کارآمد برای ستاد بسیار حائز اهمیت است باید نیروهای فعال و کارآمدکه عملکرد مناسبی دارنداز شهرستان به ستاد منتقل شوند.
محمد رضا اورانی  بحث به کارگیری سربازان سازندگی را  به عنوان یک فرصت دانست که  در همین راستا بایستی نیروهای کارآمد در هرشهرستان شناسائی شده  و در مراحل بعدی از این افراد در سازمان  استفاده شود.  
 در پایان جلسه از 6 نفر ازهمکاران معاونت برنامه ریزی  که  منشااقدامات شایسته ای در راستای اهداف سازمانی بوده اند تقدیر بعمل آمد و لوح تقدیر با امضاء رئیس سازمان و مبلغی هم به عنوان  پاداش از محل مزایای ابلاغی به معاونت  به آنان اهداء  گردید.
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید