اگر روحیه و فرهنگ جهادی در سطح کشور حاکم شود  همه مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی ایران حل خواهد شد
۱۳۹۸/۰۷/۱۳

اگر روحیه و فرهنگ جهادی در سطح کشور حاکم شود همه مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی ایران حل خواهد شد

گردهمایی بزرگ ایثارگران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با حضور دکتر دانش جعفری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی مقامات استانی ، روز پنجشنبه یازدهم مهرماه در هتل ثامن مشهد برگزار شد.

در این گردهمایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  طی سخنانی اظهار داشت: جهاد سازنگی یکی از اولین نهاد هایی بود که با فرمان امام راحل(ره) تاسیس شد و همه اقشار اعم از دانشجو، طلبه ، مهندس  ، پزشک ، کارگر و ... در آن حضور داشتند و پشتیبانی مهندسی این نهاد موفقیتهای گسترده ای در آبادانی روستاها مناطق محروم  بدست آورد .
دکتر دانش جعفری افزود: حرکت جهاد سازنگی به سمت جبهه ها یک حرکت خودجوش بود که ریشه در آگاهی جهاد گران داشت ، جهاد در جبهه تکامل یافت و حرکتهای اولیه پشتیبانی و تدارکات به حرکتهای مهندسی و کار های پیچیده مهندسی در زمان جنگ ، تغییر شکل یافت.
وی ادامه داد: در ترکیب گردانهای مهندسی جهاد سازندگی فقط 10 درصد عضو جهاد و 90  درصد آن نیروهای مردمی بودند که آموزشهای مهندسی می دیدند و به جبهه اعزام می شدند.
وی گفت: امروزه شکل جنگها ی مهم دنیا ، جنگ اقتصادی است که به مراتب پیچیده تر از جنگهای نظامی است ودشمن در این نو.ع جنگها ،  ضعفهای اقتصادی  را هدف می گیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  تاکید نمود: اگر در سالهای گذشته گردانهای مهندسی جهاد در خدمت جنگ نظامی بودباید" همان گردانها و ظرفیتهای علمی و تجربی جهادگران و نیروهای انقلاب" در جهت تقویت اقتصاد کشور بکار گرفته شود.
دکتر دانش جعفری بیان کرد: تحریمها نشان داد که ما ضعفهای بزرگی داریم و برای ناامیدی دشمن از تحریم دوباره باید از نظر اقتصادی قوی باشیم و چرخه های تولید را در داخل تکمیل کنیم یعنی هرچه تولید می شود باید تولیدات مرتبط با تولید مورد نظر هم در مملکت تکمیل شده تا روز بروز پیشرفت داشته باشیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  خاطر نشان کرد :   وجود افتخارات بزرگی نظیر طرح محرم ، مدیون تلاشهای بزرگانی چون مهندس رضوی ، مهندس طرحچی و مهندس ساجدی  بود که در آن خط لوله 45 کیلومتری از خارک به بندر طاهری احداث گردید تا صادرات نفت ایران از بمباران عراق محفوظ بماند.
وی اظهار داشت: اگر روحیه و فرهنگ جهادی در سطح کشور حاکم شود و فکر ها فکر جهاد ی شود ، همه مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی ایران حل خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  نیز در این گردهمایی ضمن تجلیل از ایثارگران ، خانواده شهدا و رزمندگان دفاع مقدس بخشی از فعالیتهای  زیرمجموعه سازمان را تشرح کرد.
 محمدرضا اورانی گفت: تغییر اقلیم در دنیا، کشور ما و استان ما قطعی است و یکی از تاثیرات مهم آن در حوزه آبهای زیر زمینی است.، از 38 دشت خراسان رضوی 33 دشت دارای تراز منفی است .
وی افزود: 550 هزار هکتار ااز اراضی کشاورزی خراسان رضوی مستعد سامانه های نوین  آبیاری است ، از سال 69 تا سال 92 110 هزار هکتار از اراضی و از سال 93 تا اخر سال 97 بالغ بر 50 هزار هکتار از اراضی زراعی در استان تحت پوشش سیستمهای نوین آبیاری قرارگرفته  و امسال نیز با وجود تمام مشکلات 202 میلیارد تومان برای این سامانه ها و 25 میلیارتومان برای احیاء و مرمت قنوات ابلاغ شده که بخشی از آن تخصیص یافته است  بنابراین ما در اجرای سامانه های نوین آبیاری کمبود اعتبار تداریم .
وی ادامه داد: در حوزه رونق تولید بالغ بر 800 میلیلرد تومان تسهیلات ارزان قیمت بویژه  برای توسعه کشت گلخانه ها  ابلاغ شده و امروز این سازمان افتخار داردکه 388 هکتار گلخانه  در استان در دست بهره برداری  است،130 هکتار گلخانه در دست اجرا و 250 هکتار گلخانه در کارگروههای ملی و استانی و معرفی شده به بانک  وجود دارد.  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: مادر استان 67 هزار هکتار کشت سبزی و صیفی بصورت روباز داریم که میتوان آن را با 6 هزارو 700 هکتار گلخانه جایگزین کرد .
محمد رضا اورانی گفت: در توسعه مکانیزاسیون از سال 93 تا پایان سال 97 چهارصد میلیارد تومان به خرید ماشین آلات و ادوات کشاوری اختصاص یافت و امسال از فروورین ماه 123 میلیارد تومان در این خصوص ابلاغ شده که 40 میلیارد آن پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: حضور شما بزرگواران را در این جمع گرامی میدارم و سازمان  جهاد کشاورزی خراسان رضوی آماده دریافت   پیشنهاد ات و انتقادات  و راهکارهای شما عزیزان در بخش کشاورزی می باشد.
مدیرکل بنیاد شهید استان نیز در این گردهمایی  گفت: امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی ایران مردم را به انسانها و جامعه ای عزتمند و با ارزش در جهان  تبدیل کرد که در دنیا درخشیدند و ارزش پیدا کردند.
حجت الاسلام معصومی افزود: امام چه کرد که آن جوان درون خانه به یک انسان رشید تبدیل شد که با همه وجودش در برابر دشمن ایستاد و او را به عقب راند یا آن جهاد گری که مرگ برایش مطرح نبود و سرم را در بیمارستان از خود جدا کرد و وقتی کربلای 5 شروع شد برای رزمندگان سنگر می ساخت و چه شد آن جهاد گر عزیزی  به همراه برادرش در ادامه کربلای 5 جان خودرا تقدیم نمود .
وی ادامه داد: امام توانست این مردم را ارزشمند کند و امروز با مدیریت مقام معظم رهبری ، این دیده بان شایسته ، و صالح عزت جهانی پیدا کردیم ، من به روح امام و شهدای عزیزمان و جهادگران دفاع مقدس درود می فرستم و برای جانبازان عزیز جهاد گر آرزوی صحت و سلامت دارم.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان نیز در این گردهمایی اظهار داشت: مقام معظم رهبری ، پرچمدار انقلاب همه را به پاسداشت هفته دفاع مقدس فراخواندند و فرمودند اهمیت موضوع پاسداشت هفته دفاع مقدس  کمتر ازآن زمان نیست .  
حجت الاسلام احمدی پناه افزود: همه آنچه در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده ، گفته نشده و شاید بعضی اتفاقات آن قابل بیان با زبان و دوربین نباشد، بعلاوه گفته های آنزمان را هنوز جمعیت زیادی نشنیده اند، لذا ضرورت  برگزاری این گردهمایی ها از هر زمان دیگر بیشتر احساس می شود که فرماندهان و عزیزانی که در جنگ شرکت داشته اند این گفته ها را بیان کنند.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۶
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید