برگزاری سومین جلسه کارگروه خرید زعفران در خراسان رضوی
۱۳۹۸/۰۸/۱۳

برگزاری سومین جلسه کارگروه خرید زعفران در خراسان رضوی

به منظور هم اندیشی و برنامه ریزی برای اتخاذ آخرین تصمیمات در ارتباط با خرید حمایتی زعفران در محل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی جلسه ای با حضور اعضای کمیته برگزار گردید.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی به روند خرید در شهرستانها اشاره کرد و گفت: میزان خرید تا دیروز 1099 کیلوگرم بوده است که بیشترین آن مربوط به شهرستانهای تایباد با 201 کیلوگرم،زاوه 126 کیلو گرم،تربت جام 72 کیلوگرم و تربت حیدریه70 کیلوگرم بوده است.
مهندس ایرج ناصری مقدم گفت: در راستای سیاستهای حمایتی دولت و در اجرای برنامه خرید حمایتی محصولات کشاورزی، خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شده و ادامه دارد.
وی اظهار داشت:10 آزمایشگاه آگرودیته در استان وجود دارد که پس از نشست با آنها مقرر گردید به قیمت 150 هزار تومان آزمایشات لازم بر روی زعفران انجام گیرد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در جمع بندی موضوعات مطرح شده در جلسه گفت: کشاورزان شهرستان بایستی محصول بالای 20 کیلورا به مرکز استان تحویل نمایند و از تحویل آن به مراکز شهرستان بدلایل امنیتی خودداری نمایند.
مهندس اورانی اظهار داشت: بدون اطلاع قبلی و برای کنترل و نظارت بر کار خرید حمایتی باید روزانه از دو مرکز خرید بازدید بعمل آید.
وی ادامه داد: انبارهای نگهداری زعفران در مرکز استان و مراکز شهرستانها آماده تحویل و نگهداری زعفران میباشد و با رایزنی هایی که با بخش خصوصی انجام گرفته اعلام آمادگی کردند تا در صورت نیاز از انبارهای استاندارد آنها استفاده نماییم.
گفتنی است خراسان رضوی با سطح زیر کشت 90 هزار هکتار و تولید 320 هزار تن زعفران مقام اول تولید در کشور و جهان را داراست.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۲
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید