استاندار خراسان رضوی: روند خرید حمایتی زعفران در استان مطلوب است
۱۳۹۸/۰۹/۰۸

استاندار خراسان رضوی: روند خرید حمایتی زعفران در استان مطلوب است

استاندار خراسان رضوی عملیات جاری در خصوص روند خرید حمایتی زعفران را در خراسان رضوی که توسط شبکه تعاون روستایی در حال اجرا است، مطلوب توصیف و نسبت به آن ابراز رضایت کرد.

علیرضا رزم‌حسینی در بازدید از مرکز خرید حمایتی زعفران در محل اتحادیه تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: زیرساخت‌ها و توانمندی‌های شبکه اتحادیه تعاون روستایی استان دارای مطلوبیت خوبی است و توسعه، برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای توانمندسازی این شبکه اهمیت فراوانی دارد.
وی افزود: به منظور حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان استان جلسات تخصصی در زمینه ارائه خدمات بهتر و بیشتر به روستاییان برگزار می‌شود.
رزم حسینی ادامه داد: رضایتمندی کشاورزان از خرید حمایتی زعفران موجب خرسندی است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی  که در این بازدید استاندار را همراهی میکرد گفت: خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی از ۱۰ آبان ماه در این استان آغاز شده و تا کنون بیش از ۳۱ تن زعفران کشاورزان در قالب ۱۸ مرکز خرید حمایتی زعفران در شهرستان‌های استان خریداری شده است.
اورانی افزود: زعفران خریداری شده  در انبارها تا سقف 30 میلیون تومان تحت پوشش بیمه میباشد و در صورت افزایش خرید سقف بیمه نیز اضافه خواهد شد.
این مقام مسئول افزود: نظام و دولت به سازمان تعاون روستائی به دید ظرفیت نگاه می کند. وی ادامه داد: با مشارکت سازمان تعاون روستائی، راه اندازی بازارچه های عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در حال بررسی است که امیدواریم به زودی اجرائی گردد.
مدیرکل تعاون روستائی استان گفت: محصول زعفران با چهار عنوان نگین، شبه‌ نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح‌ بندی شده و پس از آزمایش، خرید حمایتی از آن صورت می‌گیرد و بر این اساس هر کیلوگرم نگین زعفران به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه‌ نگین به قیمت ۹۵ میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران به قیمت ۸۲ میلیون ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.
ایرج ناصری مقدم افزود: برای مدیریت هرچه بهتر قیمت زعفران در بازار، علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه بورس در شهرستانها، تالار بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی و در پنج شهرستان دیگر در شرف بهره برداری می باشد.
 وی افزود: طبق ابلاغیه سازمان مرکزی تعاون روستایی، خرید حمایتی زعفران در استان‌های سه گانه خراسان رضوی، جنوبی و شمالی تا پایان آذر ماه ادامه دارد.
 
 


منبع : سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید